14 °C

Bakan'dan başörtü kararına açıklama

Milli Savunma Bakanı Işık, "Başörtüsü yasağı Türkiye'de sorun olmaktan tamamen çıkmış oldu." dedi.

Bakan'dan başörtü kararına açıklama

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Türk Silahlı Kuvvetlerinde (TSK) başörtüsü yasağının kaldırılmasına ilişkin, "Başörtüsü yasağı Türkiye'de sorun olmaktan tamamen çıkmış oldu." ifadelerini kullandı.

Işık, Mecliste, gazetecilerin, Milli Savunma Bakanlığınca yapılan düzenleme kapsamında, TSK'da Genelkurmay Karargahı, kuvvet komutanlıkları ve bağlı birliklerde görev yapan kadın subay ve astsubayların başörtüsü takabilmesiyle ilgili sorularını yanıtladı.

Bakan Işık, "Başörtüsü yasağı Türkiye'de sorun olmaktan tamamen çıkmış oldu. İsteyen başörtüsüyle mesleğini icra edebilecek. Bu zaten jandarma ve poliste önceden kaldırılmış bir yasaktı. Bu düzenlemeyle TSK'dan da kaldırılmış oldu." diye konuştu.

TSK'da başörtü yasağı kalktıTSK'da başörtü yasağı kalktı

 

Kaynak: AA

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap
  • Yaman altay Chp nin B6 dahil herşeye karşi çıktı yasaklar akşam partiyi bu seviye gelmesi ne en büyük destek halk tarafından olan durum. CHP bitmiştir şimdi ise aynı hatayı ak parti nin kraldan çok kralcıları yapmakta her kesimi terörist hain ilan etmekte Osmanlı naralar atmakta bu yüzden referandum tehlike atmakta ak parti nin en büyük gücü aşırıcı ayırıcı saldırgan olmayan politika lar dı şimdi ise medya sı gazatesi söylemi insanları uzaklaştırıyor böyle devam ederse parti hükümetten düşer önümüzdeki seçimde Erdoğan gibi bir lidere yazık olur