Başbakan Erdoğan Soma'da protesto edildi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Soma'da protesto edildi. Protestocu vatandaşlarla konuşmak isteyen Başbakan, protestoların daha da artması üzerine bir markete girmek zorunda kaldı

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

MANİSA - Başbakan Erdoğan, Soma Belediyesi çıkışında, kendisini bekleyen vatandaşlara seslendi. Yaklaşık 100 metre uzakta bir gencin protesto sloganları attığı duyuldu. Başbakan'ın korumaları bu gence müdahale edip gözaltına aldı. Bunu gören başka bir genç de polislere tepki gösterince, belediyeye yaklaşık 200 metre uzaklıktaki grup  protestolara katıldı. Polisin sert tepkisine bazı vatandaşlar da tepki gösterince, olaylar büyüdü.

Konuşmasını bitirip aracına binen Başbakan Erdoğan protestocuların bulunduğu yerde durup aracından indi. Ancak bu sırada halk  'Başbakan istifa' diye bağırmaya başladı. Bunun üzerine yakın korumalarıyla Özel Harekat polisleri protestoculara ve olayları görüntüleyen gazetecilere sert müdahale etti. 

Protesto sırasında göstericiler İçişleri Bakanı Efkan Ala'ya da tepki gösterip üzerine doğru yürümesi dikkati çekti. Başbakan Erdoğan bu sırada bir işyerine girip kısa süre kaldıktan sonra ayrıldı.

Etiketler