Başbakan Yıldırım: Çözüm mözüm yok

Başbakan Binali Yıldırım, "Bazen çözüm süreci diyorlar. Buradan müsaadenizle, çözüm mözüm yok. Çözüm terör örgütünün defolup gitmesi" dedi.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti Siyaset Akademisi'nin açılışında konuştu.

Çözüm süreci hakkında açıklamalarda bulunan Yıldırım, "Bazen çözüm süreci diyorlar... Buradan müsaadenizle, çözüm mözüm yok. Çözüm terör örgütünün defolup gitmesi" dedi.

"Önümüzdeki ağustosta tam 17 yılı geride bırakmış olacağız. Daima siyasette eğitimin, donanımın önemine inanırız" ifadelerini kullanan Başbakan, "2001 yılında ilk olarak Trabzon'da görevlendirildim ve eğitimi orada verdim. Bugüne kadar başka hiçbir siyasi hareketin elde edemediği bir millet desteğine sahip olduk. Desteği istikrarlı artırarak bugünlere geldik" şeklinde konuştu.

"Çözüm mözüm yok"

AK Parti'nin milletin sesi olduğunu vurgulayan Yıldırım şunları söyledi:

"Milletin sesi olarak doğdu. Çetelerin, darbecilerin değil milletin sözünün geçtiği bir Türkiye var Mücadelemiz terör bu topraklardan tamamen yok oluncaya kadar durmayacak. Bazen çözüm süreci diyorlar... Buradan müsaadenizle, çözüm mözüm yok. Çözüm terör örgütünün defolup gitmesi ile, Türklerle, Kürtlerle kardeşçe bu bayrağın altında birleşmesidir. Cumhur İttifakı 15 Temmuz'da tankların karşısına dikilen demokrasi gönüllülerinin hissiyatını temsil ediyor."

Bu konularda ilginizi çekebilir