18 °C

Başörtülü kızlarıma saldırdılar, camiye bira şişeleriyle girdiler

Başörtülü kızlarıma saldırdılar, camiye bira şişeleriyle girdiler

 

ANKARA - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Yola çıkarken ne dedik, biz kefenimizi giyerek bu yola çıktık. Bu can bu tende oldukça Allah'tan başka kimseye verilecek hesabımız yoktur. Bize bazı marjinal gruplar değil bize millet hesap sorar. Milletin de hesap yeri sandıktır, sandıkta sorar. Bizi millet getirdi, millet götürür. Milletten başka bu noktada kimsenin bizi götürmeye gücü yetmez" dedi.

Başbakan Erdoğan, kendisini karşılamak üzere Esenboğa Havalimanı ve güzergahında toplananlara hitap etti.

Erdoğan'ın konuşmasında öne çıkan başlıklar şöyle oldu:

"Gezi Parkı'na, Kuğulu'ya çıkacağınıza 7 ay var sabredin, 7 ay sonra sandıkta sizlerle görüşelim. 'Demokrasi, özgürlükler' diyorsanız, 'hak, hürriyet' diyorsanız bu şiddetle elde edilmez. Hukuk içerisinde kalarak elde edilir"

"Ben bu ifadeyi kullanınca rahatsız olmuşlar. Eğer çok rahatsız olduysalar lugata bir baksınlar 'çapulcu' kime denir diye. Oraya baktıkları zaman Başbakanın ne kadar isabetli bir ifade kullandığını görecekler. 'Yakan, yıkan, saldıranlara çapulcu' denir. Dolayısıyla kusura bakmasınlar ama onlara destek verenler de aynı familyada yerini alır"

"Dolmabahçe Camii'ne maalesef bira şişeleriyle girdiler"

Erdoğan, Valide Sultan Camii'nin müezzininin yalanlamasına rağmen, "Camiye bira şişeleriyle girdiler" demesi dikkat çekti. Konuşmasına şöyle devam etti:

"Yaptıkları iş sadece vurup kırma. Kamunun binalarına saldırma, kamunun binalarını yakıp yıkma. Sivil vatandaşın, halkın araçlarını yakıp yıkma. Bununla kalmadılar. Benim başörtülü kızlarıma, başörtülü bacılarıma saldırdılar. Bununla da kalmadılar. Dolmabahçe Camii'ne maalesef bira şişeleriyle girmek suretiyle, ayakkabıyla onu da yaptılar" 

"Bunun bedelini ağır ödeyeceksiniz"

"Artık bu ülkede çeteler dönemi bitmiştir. Bu ülkede mafya dönemi bitmiştir. Cunta dönemi geri gelmemek üzere bitmiştir. Şunu da söylemem lazım, faiz lobisi kendine çeki düzen ver. Faiz lobisi yıllarca benim milletimin alın terini sömürdü. Bundan sonra sömüremeyeceksin. Çok sabrettik. Olay sadece bu lobiyi oluşturan bir banka, üç banka kim varsa hepsi için aynı şeyi söylüyorum. Siz ki bize karşı böyle bir mücadeleyi başlattınız, bunun bedelini ağır ödeyeceksiniz" 

"Utanmadan, sıkılmadan, borsayı çökertme gayretleri içerisine girenler, borsada Tayyip Erdoğan'ın parası yok, çökersen sen çökeceksin. Yüzde 11'den başladık, yüzde 94'lere kadar çıktık. Niye? Çünkü biz spekülatörlere fırsat vermedik, yarın da vermeyeceğiz. Eğer senin spekülatörlüğünü yakaladığımız anda da ümüğünü sıkarız. Kim olursan ol, ümüğünü sıkarız" 

Erdoğan, konuşmasının ardından Esenboğ Havalimanı güzergahı boyunca kalabalık bir zincir oluşturan halkı selamlamak üzere yoluna otobüsle devam etti.

 

 

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap