5 °C

Batıda yağış sürüyor

Batıda yağış sürüyor

 

ANKARA – Marmara, Ege ve Batı Karadeniz yağışlı geçecek, hava sıcaklığı kuzey ve doğu bölgelerde 2 ila 4 derece artacak. 
Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nce yapılan son değerlendirmelere göre, Marmara, Ege, Batı Karadeniz, Eskişehir ile gece saatlerinde Sivas, Kayseri, Erzincan ve Tunceli çevrelerinde görülecek yağışların, öğle saatlerinden sonra Ege Kıyıları ile Çanakkale ve Edirne çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. 
Hava sıcaklığı, kuzey ve doğu kesimlerde 2 ila 4 derece artacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak. 
Rüzgarın genellikle güneyli yönlerden, hafif ara sıra orta kuvvette, Ege kıyıları ile zamanla iç ve batı kesimlerde kuvvetli (40-70 km/s) esmesi bekleniyor. 
 
Kuvvetli yağış uyarısı
Yağışların; öğle saatlerinden sonra Ege Kıyıları ile Çanakkale ve Edirne çevrelerinde kuvvetli olası beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (Sel, su baskını vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor. 
 
Kuvvetli rüzgar uyarısı
Rüzgarın; iç ve batı kesimlerde kuvvetli (40-70 km/s) esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor. 
 
Çığ tehlikesi ve kar erimeleri
Meteoroloji, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda yüksek kar örtüsünün bulunduğu kesimlerde çığ tehlikesi ve kar erimelerine karşı tedbirli olunması gerektiğini bildirdi.
 
Bazı illerde hava durumu
 
[PAGE]
 
Bazı illerde hava durumu
Bazı illerde bugün hava durumu ve sıcaklık değerleri şöyle olacak: 
İSTANBUL: Çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı (17) 
ANKARA: Parçalı ve çok bulutlu (17) 
İZMİR: Çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, öğle saatlerinden sonra yer yer kuvvetli olması bekleniyor. (18) 
ADANA: Parçalı ve az bulutlu (25) 
ANTALYA: Parçalı ve az bulutlu (19) 
SAMSUN: Parçalı ve az bulutlu (16) 
VAN: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis bekleniyor. (11) 
ERZURUM: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis bekleniyor. (10) 
DİYARBAKIR: Parçalı ve az bulutlu (18) 
 
Bölgelerde hava durumu
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün son verilerine göre bölgelerde hava durumu şöyle olacak: 
MARMARA: Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, öğle saatlerinden sonra Edirne ve Çanakkale ile Balıkesir'in batısında yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; güneyli yönlerden kuvvetli (40-60 km/s) esmesi bekleniyor. 
EGE: Parçalı ve çok bulutlu, kıyıları ile zamanla bölge genelinin aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, öğle saatlerinden sonra bölgenin kıyı kesimlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; güneyli yönlerden kuvvetli (40-70 km/s) esmesi bekleniyor. 
AKDENİZ: Parçalı zamanla batısının çok bulutlu geçecek. Rüzgarın; Göller Yöresinde güneyli yönlerden kuvvetli (30-60 km/s) esmesi bekleniyor. 
İÇ ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinde Eskişehir, gece saatlerinde Sivas ve Kayseri çevrelerinin kısa süreli sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; güneyli yönlerden kuvvetli (40-70 km/s) esmesi bekleniyor. 
BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinde Düzce, Zonguldak, Bolu, Bartın ve Karabük çevrelerinin kısa süreli sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. 
ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde yüksek kar örtüsünün bulunduğu kesimlerde çığ tehlikesi ve kar erimelerine karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekiyor. 
DOĞU ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu, zamanla batısının çok bulutlu, gece saatlerinde Erzincan ve Tunceli çevrelerinin kısa süreli sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde kuzeydoğusunda buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis bekleniyor. Bölgenin kuzey ve doğusunda yüksek kar örtüsünün bulunduğu kesimlerde çığ tehlikesi ve kar erimelerine karşı tedbirli olunması gerekiyor. 
GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu geçecek.
Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.