2 °C

Bayrampaşa'da uyuşturucu operasyonu

İlçe geneline 650 polisin katılımıyla önceden belirlenen adreslere yapılan baskınlarda yaklaşık 400 gram uyuşturucu madde ele geçirildi

Bayrampaşa'da uyuşturucu operasyonu

İSTANBUL - Bayrampaşa'da 650 polisin katılımıyla yapılan narkotik ve asayiş suçlarına yönelik operasyonda, 3'ü aranan olmak üzere 4 kişi gözaltına alındı.  

Cevatpaşa, Muratpaşa ve Altıntepsi mahallelerinde akşam saatlerinde başlatılan operasyon çerçevesinde kontrol altına alınan sokaklarda kişilerin üst araması ve GBT sorgulaması yapıldı, araçlar kontrolden geçirildi. Kıraathane, ev ve internet kafelerde denetimler gerçekleştirildi. 

Polis helikopterinin de havadan destek verdiği operasyona, Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin yanı sıra Asayiş, Özel Harekat ve Çevik Kuvvet ekipleri ile motosikletli polis timlerinden oluşan 650 polis katıldı. 

Operasyonda 450 kişiye GBT uygulaması yapılırken, 3'ü çeşitli suçlardan aranan 4 kişi gözaltına alındı. İş yeri, ev ve kıraathane baskınlarında 340 gram bonzai, 40 gram kokain ve bir miktar esrar ele geçirildi. Aramalarda uyuşturucu maddelerin yanı sıra döner bıçağı ve pala gibi kesici aletlere de el konuldu. 

Yapılan denetimlerde, trafik kurallarına uymayan ve evrakında eksiklik olan 6 sürücüye de işlem yapıldı. 

Yetkililer, asayiş ve narkotik operasyonlarının kent genelinde devam edeceğini kaydetti.  

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.