5 °C

Bazı seferler normale döndü

Sisin dağılmasının ardından İstanbul Şehir Hatları'nın Kadıköy-Karaköy, Kadıköy-Eminönü hatları seferleri normale döndü.

Bazı seferler normale döndü

İSTANBUL - İstanbul'daki yoğun sis nedeniyle yapılamayan bazı şehir hatları seferleri yeniden başladı.

Alınan bilgiye göre, sisin dağılmasının ardından İstanbul Şehir Hatları'nın Kadıköy-Karaköy, Kadıköy-Eminönü hatları seferleri normale döndü. Turyol'un iptal edilen Boğaz hattındaki seferleri de hizmete girdi.

İDO'nun Eminönü-Harem arasındaki arabalı vapur seferleri yeniden yapılmaya başlandı. İDO'nun sis nedeniyle yapılamayan diğer seferleri ise henüz normale dönmedi. 

Çanakkale transit gemi geçişlerine açıldı

Bu arada Çanakkale Boğazı, sisin etkisini kaybetmesinin ardından transit gemi geçişlerine açıldı.

Gemi Trafik Hizmetleri Müdürlüğü (VTS) yetkililerinden alınan bilgiye göre, sabah saatlerinde bastıran sis, öğle saatlerine doğru etkisini yitirdi.

Bunun üzerine, çift yönlü olarak transit gemi geçişlerine kapalı tutulan boğaz, yeniden ulaşıma açıldı.

Yetkililer, sis nedeniyle boğazın kuzey ve güney yönlerinde bekletilen gemilerin seyirlerine izin verildiğini kaydetti.

Karayolu ulaşımını da olumsuz etkiledi

İstanbul'da etkili olan yoğun sis, karayolu ulaşımını da olumsuz etkiledi.

Sis nedeniyle şehir hatları ve deniz otobüsü seferlerinin yapılamaması nedeniyle sabah saatlerinden itibaren işe gitmek için yola çıkanların bir bölümü iskelelerde sisin kalkmasını beklerken, bir bölümü de karayoluna yöneldi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Trafik Kontrol Merkezi'nden alınan bilgiye göre, sis ve kara yoluna yönelen yolcu trafiği nedeniyle Anadolu yakasından Avrupa yakasına geçişte Boğaz Köprüsü girişi Çamlıca, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü girişi de Ataşehir itibariyle yoğun.

Avrupa'dan Anadolu yakasına geçişte de Boğaz Köprüsü Çağlayan, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü de gişelerden itibaren köprü üzerinde yoğun.

Şehir merkezinde ise E-5 Şirinevler-Bakırköy istikametinde yoğunluk yaşanırken, TEM otoyolu üzerinde Maslak-Seyrantepe-Hasdal istikametinde sis nedeniyle yoğunluk yaşanıyor. Anadolu yakasında ise E-5 üzerinde Göztepe-Kozyatağı istikametinde yoğunluk bulunuyor.

Bu arada, Anadolu yakasında Boğaziçi Köprüsü'nün Beylerbeyi ayağındaki yoğunluk ve Boğaz hattı vapurlarının çalışmaması nedeniyle vatandaşların büyük bir bölümü, sahil kesiminden Üsküdar'a ve köprüdeki toplu taşıma araçları duraklarına yürüyerek ulaşabildi.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.