25 °C

Belçika'da 6 terörist serbest bırakıldı

PKK'ya yönelik baskınlarda tutuklanan 8 teröristten 6'sı tutuksuz yargılanacak

Belçika'da 6 terörist serbest bırakıldı
BRÜKSEL - Belçika'da terör örgütü PKK'ya yönelik geniş çaplı baskınlarda, daha önce mahkeme kararıyla tutuklanan 8 teröristten 6'sı, mahkeme kararıyla tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.
Federal savcılık sözcüsü Lieve Pellens, "kendilerini şaşırtan bu karara karşı ikinci kez temyiz hakları bulunmadığı için 6 kişinin serbest bırakılmasının kesinleştiğini" söyledi.
Pellens, Brüksel mahkemesinin, söz konusu "örgüt üyeleri için 'suçsuzdur' kararı vermediğini, ciddi suç unsurları bulunduğunu kabul ettiğini, ancak bu aşamada mutlaka tutuklu kalmalarına gerek olmadığı fikrini benimsediğini" aktardı.
Pellens, isimlerini açıklamaktan kaçındığı 2 terör örgütü üyesinin ise tutukluluk kararına itiraz etmediklerini ve serbest bırakılmadıklarını belirtti.
Savcılığın iddianamesini tamamlayabilmesi ve baskınlarda ele geçirdiği belgeler, bilgisayarlar ve diğer suç unsurlarını detaylı inceleyebilmesi için biraz daha zamana ihtiyaç duyduğunu kaydeden Pellens, bu aşamada 6 terör örgütü üyesinin tutuksuz yargılanacağı davada delillerine güvendiklerini, soruşturmayı kararlılıkla sürdüreceklerini sözlerine ekledi.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap