15 °C

BİK gazetecilerden talep toplamaya başladı

BİK gazetecilerden talep toplamaya başladı

İSTANBUL - Basın İlan Kurumu (BİK)'nun Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) işbirliği ile başlattığı "Medya Mensuplarını Konut Edindirme Projesi" başladı.

TOKİ mülkiyetindeki Küçükçekmece ilçesi, Kayaşehir Mevkii 19. Bölge'de yer alan arsalar üzerinde inşa ettirilecek konutlardan 300 adedi İstanbul'da çalışan medya mensupları için tahsis edildi.
BİK, İstanbullu gazetecilerden talep toplamaya başladı. Başvurular 31 Mayıs 2013 mesai bitimine kadar sürecek. Yapılacak kura çekiminin ardından belirlenen 300 adet konuta ait hak sahipleri listesi ise 07 Haziran 2013 tarihine kadar TOKİ'ye bildirilecek.
TOKİ ise 12 Haziran 2013 – 19 Haziran 2013 tarihleride, hak sahipleri ile "Gayrimenkul Satış Sözleşmesi" imzalayacak. Aylık taksitler ve borç bakiyesi, sözleşme imzalanmasını takip eden ay başlayacak.

"TOKİ'den yeni kontenjanlar alacağız"

BİK Genel Müdürü Mehmet Atalay, yaptığı açıklamada, medya mensuplarının konut sıkıntısı sona erene kadar TOKİ'nin yeni projelerinde kontenjan ayırmaya devam edeceğini söyledi.
İstanbul'da yaklaşık 5.000 medya mensubunun konut sıkıntısı çektiğini belirten Atalay, "TOKİ ilk planda 300 daire tahsis etti. Bunlar biraz daha pahalı olacak, alabilenler onlardan alacak. Bunun dışında zaman zaman farklı yerlerde sosyal konuta yakın, ekonomik konutlar da olacak. Her projeden TOKİ'den kontenjan alıp meslektaşlarımıza sunacağız. Zamanla tüm talepleri karşılamayı hedefliyoruz. Benzer uygulamalar Anadolu'nun çeşitli şehirlerinde de yapılacak" ifadelerini kullandı.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap