8 °C

Bilgi Cup 2013, TED İstanbul'un

Bilgi Cup 2013, TED İstanbul'un

 

İSTANBUL - İstanbul Bilgi Üniversitesi tarafından bu yıl ilk defa düzenlenen ve Türkiye'nin ilk liselerarası yelken yarışması olan "Bilgi Cup" 11 Mayıs Cumartesi günü 16 lisenin katılımı ile gerçekleşti.
"Bilgi Cup 2013" yelken yarışmasında 16 lise Haliç Kongre Merkezi'nin karşısındaki parkurda kıyasıya yarıştı. Türkiye'de bir ilk olan tribünlü yelken yarışına 4'er kişilik ekip olarak katılan liselerden TED İstanbul Koleji birinci, Anakent Koleji ikinci, Bilfen Koleji üçüncü ve Özel Saint Benoit Fransız Lisesi ise dördüncü oldu.
"BİLGİ Cup 2013" yarışmasında birinci gelen takım dört üyesi  %25 oranında spor bursu kazanırken, dereceye giren diğer takımlar ise BİLGİ CUP 2013 kupasını almaya hak kazandılar ve Bilgi Eğitim'den istedikleri bir sertifika programına gitme şansı elde ettiler.
İstanbul Bilgi Üniversitesi'nin en büyük ve en etkin öğrenci kulüplerinin başında yer alan Yelken Kulübü bu yarışma ile lise öğrencilerine yelkenin ne kadar eğlenceli ve dinamik aynı zamanda koordinasyon, takım çalışması ve disiplin gerektiren bir spor olduğunu göstermeyi amaçladı.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap