Bilici Yatırım, bu hafta talep toplayacak

Hisselerin yüzde 90'ı yurt içi bireysel, yüzde 10'u ise yurt içi kurumsal yatırımcılara tahsis edildi.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

ADANA  - Adana'da kurulu olan ve halka açılmaya hazırlanan Bilici Yatırım'ın halka arzında 9-10-11 Mayıs tarihlerinde talep toplayacağı bildirildi.

Bilici Yatırım'dan yapılan yazılı açıklamaya göre, sermaye artışı yoluyla gerçekleşecek ve tüm geliri yeni yatırımlar için şirket sermayesine eklenecek arzda, Deniz Yatırım liderliğinde, 21 aracı kurumun yer aldığı geniş bir konsorsiyum görev yapacak.

Hisselerin yüzde 90'ı yurt içi bireysel yatırımcılara, yüzde 10'u ise yurt içi kurumsal yatırımcılara tahsis edildi. Halen 20 milyon 73 bin 320 lira olan şirket sermayesi, halka arz sonrası 30 milyon liraya yükselirken, şirketin halka açıklık oranı ise yüzde 33,10 olacak. Halka arz fiyatı da cazip bir iskonto uygulanarak hisse başına 2,70 lira olarak belirlendi.

Bu fiyat üzerinden Bilici Yatırım, 81 milyon liralık piyasa değeriyle borsaya gelecek. Halka arzdan elde edilecek gelir ise 26,8 milyon lira olacak. Bilici Yatırım halka arzında uzun vadeli yatırımı özendirmek amacıyla "Artan Oranlı Geri Alım Garantisi" uygulanacak. Bu uygulamadan sadece halka arza katılan bireysel yatırımcılar yararlanabilecek.

Ayrıca, halka arzın daha geniş bir yatırımcı tabanına ulaşmasına katkı sağlamak üzere yurt içi bireysel yatırımcılar için başvuru üst limiti olarak 100 bin adet olarak belirlendi.

Öte yandan, halka arz sonrasında likidite sağlayıcı işlemler de uygulanacak. Deniz Yatırım tarafından gerçekleştirilecek bu işlemler, hisseler işlem görmeye başladıktan sonra bir yıl süre için geçerli olacak.

Geri alım garantisi için 8 milyon lira, likidite sağlayıcı işlemler için 2 milyon lira olmak üzere 10 milyon lira kaynak Deniz Yatırım'a bloke edildi.

Bilici Yatırım Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Bilici, yatırımcıları daha da büyüyecek gruplarının amiral gemisi Bilici Yatırım'a ortak olmaya davet ederek, "Her bir ortağımızı Bilici Ailesinin yeni bir üyesi olarak görüyoruz" ifadesini kullandı.

 

Etiketler