10 °C

Bilişim Zirvesi, üç küresel düşünürü ağırlayacak

Kevin Kelly, Charles Leadbeater ve Dennis Anderson dünyayı nasıl bir geleceğin beklediğini anlatacaklar.

Bilişim Zirvesi,  üç küresel düşünürü ağırlayacak

İSTANBUL -  Bilişim Zirvesi'10, dünyanın etkili üç küresel düşünürünü ağırlamaya hazırlanıyor. 4-5 Ekim’de Lütfi Kırdar’da başlayıp 6-9 Ekim 2010’da TÜYAP’ta devam edecek Bilişim Zirvesi’10, 4 Ekim’deki Ana Tema Konferansı’nda; Kevin Kelly, Charles Leadbeater ve Dennis Anderson ile geleceği masaya yatıracak.

Kelly, Leadbeater ve Anderson, kuralların değiştiği 21. yüzyılın ikinci 10 yılında, “Oyun Yeniden Başlıyor” temasıyla dünyayı nasıl bir geleceğin beklediğini anlatacaklar.

Kitabıyla 'The Matrix' filmine ilham veren Kevin Kelly

WIRED Dergisi’nin kurucularından ve efsanevi editörü Kevin Kelly, “Düşünür, çevreci ve olağandışı bir filozof. Doğanın tek kişilik bir gücü…” olarak tanımlanıyor. “Kimse herkes kadar zeki değildir” diyen Kelly’nin “Out of Control: The New Biology of Machines, Social Systems, and the Economic World” kitabı Matrix filmine ilham veren kitaplardan biri olmuştu. Bugün Kelly, yaşamının ana sorusu olan “Yeni teknoloji ortaya çıktığında nasıl düşünmeliyim?” sorusunun yanıtlarını içeren ve ‘What Technology Wants’ adını taşıyan yeni kitabı üzerinde çalışıyor. Bilişim Zirvesi’10’da “Oyun teknolojiyle yeniden başlıyor: Kaçınılmaz geleceğe nasıl daha iyi hazırlanabiliriz?” başlığında konuşacak olan Kevin Kelly, değişen senaryolardaki yeni rolleri anlatacak…

Tony Blair'in danışmanı Charles Leadbeater

BBC, Vodafone, Microsoft, Ericsson, gibi dünya çapında kurumlara danışmanlık yapan Charles Leadbeater, 2005’de Accenture Yönetim Danışmanlığı tarafından “Yönetim alanında dünyanın en büyük düşünürlerden biri” seçildi. Leadbeater, New York Times’ın verdiği “Yılın en iyi fikrini üreten ödülü”nün sahibi oldu. Bilişim Zirvesi’10’un iş ortaklarından British Council’ın desteğiyle Türkiye’ye gelen Leadbeater, zirvedeki konuşmasında gelecek yıllarda etkisi her alana yayılacak olan “Bulut kültürü ve kitlesel yaratımın gücü”nü anlatacak!

Birleşmiş Milletler BT Danışmanı Prof. Dennis Anderson

Birleşmiş Milletler Bilgi ve İletişim Teknolojileri Gelişimi Küresel Birlik Birimi’nde üst düzey danışman olarak görev yapan Dennis Anderson, sürdürülebilir gelişim, BT teknolojileri,  bilgi politikaları, küresel dijital farklar, insan-bilgisayar etkileşimi, multi medya, yapay zeka, matematik, uzaktan eğitim, yeni medya ve e-reklam konusunda araştırmalar yapıyor. Anderson, St. Francis, City, Pace, New York ve Boğaziçi gibi birçok üniversitede eğitmenlik yaptı. Anderson, Bilişim Zirvesi’10’da “Gelecek 10 yılda CIO’ları neler bekliyor” başlığıyla iş dünyası ve teknolojinin gelecekteki beraberliğinin nasıl şekilleneceğini anlatacak.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.