6 °C

Bodrum'da bayram tatili yoğunluğu başladı

Milas-Bodrum Havalimanı iç hatlar bölümüne normal şartlarda yaklaşık 42 yolcu uçağı iniş yaptığını belirten yetkililer son 5 günde bu sayının 60'a yaklaştığını bildirdi

Bodrum'da bayram tatili yoğunluğu başladı

MUĞLA - Ramazan Bayramı tatilini Bodrum'da geçirmek isteyen vatandaşlar, ilçeye gelmeye başladı.

Milas-Bodrum Havalimanı iç hatlar bölümüne normal şartlarda yaklaşık 42 yolcu uçağı iniş yaptığını belirten yetkililer son 5 günde bu sayının 60'a yaklaştığını bildirdi.

Gelen yolcu sayısının da 8 binden 10 bine çıktığını ifade eden yetkililer, bayram tatilini geçirmek için ilçeye gelenlerin hava trafiğini yoğunlaştırdığını kaydetti.

Tatilcilerin yoğunluğu, araç trafiğine de yansıdı. Araçlar, Atatürk Caddesi, Neyzen Tevfik Caddesi, Yokuş Başı Mahallesi,  Kıbrıs Şehitler Caddesi otoyolunda uzun kuyruk oluşturdu.

Bodrum Otelciler Derneği (BODER) Yönetim Kurulu Başkanı Halil Özyurt, yerli turistlerin Bodrum'a akın ettiğini söyledi.

Yaklaşık 100 bin yatak kapasitesi bulunan Bodrum'da otelcilerin Ramazan Bayramı tatili için hazırlıklarını günler öncesinde tamamladığını dile getiren Özyurt, "Bayramı Bodrum'da geçirecekler rezervasyonlarını günler öncesinden yaptırdı. Yüzde 50'ye varan indirimlerimiz sayesinde otellerimiz tamamen doldu. Bundan sonraki aşamada tatilcilerimize düzenleyeceğimiz sosyal etkinliklerle güzel bir tatil geçirtmek istiyoruz" dedi.

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon da bayramda ilçe nüfusunun 1 milyonu aşacağını belirterek, sorun yaşanmaması için tüm tedbirleri aldıklarını kaydetti.

 

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.