31 °C

”Bölgenin en genç sanayisi biziz”

Türkiye'nin etrafında 9,5 trilyonluk bir pazar bulunduğunu belirten TOBB Başkanı, bölgenin en genç sanayi devinin Türkiye olduğunu söyledi

”Bölgenin en genç sanayisi biziz”

EDİRNE - Türkiye Odalar Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, bölgenin en genç sanayi devinin Türkiye olduğunu, bunun da 30 yılda gerçekleştirildiğini söyledi.

Hisarcıklıoğlu, Edirne'nin Keşan ilçesinde Ticaret ve Sanayi Odası'nın ödül gecesinde, yaptığı konuşmada, "Kucaklaşmadan, birbirini sevmeden insan olunmaz. Birbirinizi fikrinden dolayı dışlamayın. İlk dışlanan siz olursunuz. Bakın 2002-2007 arası müthiş bir başarı hikayesi yakaladık. Ama ondan sonra birbirimize düştük. Her gün kaybediyoruz. Çevremizde 9,5 trilyonluk bir pazar var. Bu bölgenin en büyük ekonomisi Türkiye. Avrupa Birliği ülkelerinde satılan her üç beyaz eşyadan biri Türkiye'den. 30 yılda yaptık bunu. Biz koşmak istiyoruz. İçerde ve dışarıda başarı dolu öykülerimizi duyunca heyecanlanıyorum. Şu anda 15 bin iş adamı Balkan ülkelerinde iş yapıyor. 25 milyon dolar yatırım yapmışlar. Kara nakliyesinde dünyada ikinciyiz. Biz ülkemizi zengin edeceğiz. Gelin şu ayağımızdaki prangaları çözün" dedi.

Para kazanmanın yolunun ortaklık kültüründen geçtiğini vurgulayan Hisarcıklıoğlu, "Para kazanmak istiyorsanız ortaklık kurun. İki kişi ortaksanız 3'üncü kişiyi alın. Bakalım bileğiniz bükülüyor mu? Markalaşın. Marka olmak 10 misli fazla para kazandırır. Eski köye yeni adet getirin. Gelecek bu günden farklı olacak. Kalıplaşmış fikirlere takılmayın. İşe başlarken bu gün ne yapabilirim diye düşünün" diye konuştu.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap