20 °C

'Bomba notu' davası sonuçlandı

THY, uçağına iki yıl önce bomba notu bırakan kabin memuru hakkındaki dava sonuçlandı. Hükümlü Aslan'ın cezası ertelendi.

'Bomba notu' davası sonuçlandı

Türk Hava Yolları uçağına iki yıl önce bomba notu yazarak bırakan kabin memuru Emre Aslan için açılan dava sonuçlandı. Aslan'a hava aracının hareketinin engellediği için 5 yıl hapis cezası verildi.

Beşinci celsede sona eren mahkemede verilen 5 yıl hapis cezası duruşmalardaki hal ve davranışları nedeniyle 4 yıl 2 aya indirildi.

Yapılan indirimler sonucu sanığa verilen nihai ceza 2 yılın altında kaldığı için ceza ertelendi. Aslan, 5 yıl içinde bir suç işlemezse dava düşmüş olacak.

'Bombayı bulun'

Emre Aslan, görevli olduğu THY'nin TK052 sefer sayılı İstanbul Atatürk - Narita seferinin öncesinde uçağın tuvaletine 'Last flight find the bomb - Son uçuş bombayı bulun' yazılı not bırakmış, sonra da bu notu bulduğunu söyleyerek pilotlara haber vermiş, bunun üzerine sefer iptal edilmişti.

Bomba notunu kendisinin bıraktığını bir mektupla itiraf eden Aslan geçen yıl görülmeye başlanan dava esnasında; ailevi sıkıntılar çektiğini, iki defa intihara kalkıştığı, kendisine ücretsiz izin verilmediği, ve öcalmak için bomba notunu bıraktığını söylemişti.

Kaynak: DHA

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap