22 °C

Boyner dava açıyor

TÜSİAD eski başkanlarından Cem Boyner, AK Parti İstanbul Milletvekili Oktay Saral'a dava açmaya hazırlanıyor

Boyner dava açıyor

İSTANBUL - TÜSİAD'ın son Yüksek İstişare Toplantısı'nda yaşananlar dava ile sonuçlanıyor. TÜSİAD eski başkanlarından Cem Boyner, AK Parti İstanbul Milletvekili Oktay Saral'a dava açmaya hazırlanıyor.

AK Partili Saral, TÜSİAD Yüksek İstişare Toplantısı'nda konuşmasını yapmak için kürsüye gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan karşısında ayağa kalkmadığı iddia edilen işadamı Cem Boyner'e yönelik olumsuz sözler sarfetmişti. Saral "Tasmalı köle" dediği Boyner için "İt ürür kervan yürür" ifadesini kullanmıştı.

İşte bu sözler üzerine Cem Boyner yazılı bir açıklama yaptı. Boyner açıklamasında "18 Eylül 2014 tarihinde gerçekleşen TÜSİAD Yüksek İstişare Toplantısı sonrasında manipule edilmiş görüntülerle gerçeklerin çarpıtılmasını ve buradan hareketle hakkımda ortaya atılan iftira ve yalanları üzülerek izliyorum.

Son olarak İstanbul Milletvekili Oktay Saral'ın husumet yaratma ve hedef gösterme amaçlı beyanları basın organlarında yer aldı.

Kişilik haklarıma ağır bir saldırı ve hakaret niteliği taşıyan bu seviyesiz beyanlar hukuki açıdan karşılıksız kalmayacaktır.

Yüce yargı nezdinde gerekli hukuki işlemleri 26 Eylül 2014 itibariyle başlatacağımı kamuoyunun bilgi ve dikkatine sunarım" dedi. 

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap