Bozdağ: ABD'nin verdiği silahlar Afrin'de toplandı

Başbakan Yardımcısı Bozdağ, "ABD'nin verdiği silahların önemli kısmı Afrin'de ele geçirildi; böylece bu silahların önemli bölümü de artık toplanmış oldu" dedi.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Afrin kent merkezinin kontrolünün ele geçirilmesi ve bundan sonraki süreçte atılacak adımlara ilişkin açıklamalarda bulundu.

"ABD'nin verdiği silahların önemli kısmı Afrin'de ele geçirildi; böylece bu silahların önemli bölümü de artık toplanmış oldu" diyen Bozdağ, "Zeytin Dalı harekatı ile terör devleti oluşturma projesi çökertildi, sınır güvenliğine dönük tehdit ve riskler önemli ölçüde azaldı" şeklinde konuştu.

Afrin'in mayın, patlayıcı ve silahlardan temizlenmesi gerektiği ve bunun zaman alacağını aktaran Bozdağ ayrıca, alt ve üst yapının imarının gerektiğini, hayatı normalleştirmek için çalışacaklarını söyledi.

Bazı sosyal medya hesaplarında YPG'lilerin Afrin'den kendilerinin çekildiği bilgisinin yer aldığını anımsatan Bozdağ, "Kendileri çekilmedi, korkup kaçtılar" ifadelerini kullandı.

Bozdağ, Afrin'de kalıcı ya da işgalci olmadıklarını, bölgeyi gerçek sahiplerine teslim edeceklerini de sözlerine ekledi.

Kalın, Afrin operasyonunu değerlendirdiKalın, Afrin operasyonunu değerlendirdi

Afrin'de teröristlerin kurduğu tuzak patladı: 11 ölüAfrin'de teröristlerin kurduğu tuzak patladı: 11 ölü

Bu konularda ilginizi çekebilir