7 °C

Bu filmin başrol oyuncusu "Sarı inek"

Malatya'da bir okulun bahçesindeki Atatürk büstünü kırınca sahibi tarafından "sürgüne" gönderilen ineğin öyküsünden yola çıkılarak beyaz perdeye uyarlanan “Sürgün İnek” filminin çekimleri Muğla'da sürüyor.

Bu filmin başrol oyuncusu "Sarı inek"

MUĞLA - Malatya'da bir okulun bahçesindeki Atatürk büstünü kırınca sahibi tarafından "sürgüne" gönderilen ineğin öyküsünden yola çıkılarak beyaz perdeye uyarlanan "Sürgün İnek" filminin çekimleri Yatağan ilçesine bağlı Bozüyük köyünde devam ediyor.

Senaryosunu Serkan Öztürk'ün yazdığı, Hasan Kaçan, Şebnem Sönmez ve Vildan Atasever'in başrollerini paylaştığı Sürgün İnek filmi için Yeşilçam'ın fenomen oyuncuları ve genç kuşağığın başarılı isimleri bararaya geldi. Senaryo yazarı Serkan Öztürk, aynı zamanda filmin oyuncu kadrosunda da yer alıyor.

Filmde yaklaşık 120 kişi figüranlık yapıyor. Filmin başrol oyuncusu "Sarı İnek" ise Pınarbaşı Mahallesi muhtarı, aynı zamanda filmin oyuncularından Ali Haney tarafından ahırında özenle bakılıyor.

Serkan Öztürk, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Sürgün İnek" filminin fikrinin 2009 yılında yaşanan bir olay neticesinde ortaya çıktığını, televizyon haberlerinde olayın ayrıntılarını gördükten sonra senaryonun şekillendiğini söyledi. 2011 yılından bu yana film üzerinde çalıştıklarını belirten Öztürk, "Zaten başlı başına bir olay vardı, sadece onu biraz süslemek durumunda kaldık. Çok keyifli bir iş olduğunu düşünüyoruz. Yazarken de oynarken de setteyken de çok keyif aldık. İnşallah seyirci de aynı keyfi beyaz perdede hissedecek. Olay o kadar güzel, yalın ve sade ki kendi içerisinde mesajını zaten barındırıyor" dedi.

 

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.