5 °C

”Bu hükümet ülkeyi iyi yönetemiyor”

MHP lideri Bahçeli, Hükümetin terörle mücadelede başarısız kaldığını ve bundan sonrada yapacak bir şey kalmadığını söyledi.

”Bu hükümet ülkeyi iyi yönetemiyor”

ANTALYA - MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Bu Hükümet ülkeyi iyi yönetememektedir. Terörle mücadelede başarısız kalmıştır. Bundan sonrada yapacağı bir şey kalmamıştır. Çünkü, terörizm bu Hükümeti ümüğünden yakalamış, sıktıkça istediğini almaya çalışıyor" dedi.

Devlet Bahçeli, MHP'li belediye başkanlarının biraraya geldiği, Antalya'nın Manavgat ilçesinde yapılan toplantıya katılmadı. Toplantı sırasında konakladığı otelde kalan Bahçeli, toplantının bitmesinin ardından Alanya ilçesine bağlı Okurcalar beldesinde, belediye tarafından yaptırılan arıtma tesisinin açılış törenine geçti.

Türkiye'de 2011 yılında milletvekilliği seçimi yapılacağını hatırlatan Bahçeli, seçimlerin okullar tatile girmeden yapılmasını MHP olarak benimsediklerini söyledi. Bahçeli, "12 Haziran makuldür, olmazsa 5 Haziran'da yapılabilir" dedi.

İktidarın "Ver-kurtul, sat-kurtulcu", "aldatıcı" politikalar yürüttüğünü ileri süren Bahçeli, Türkiye'nin iyi yönetilemediğinin AB sürecinde de görüldüğünü söyledi. İktidarın müzakerelerin başlangıcında Ankara'da "Büyük zaferler kazanmış padişah, sultan" gibi karşılandığını dile getiren Bahçeli, aradan geçen süreye karşın halen AB yöneticilerinin Türkiye'yi aralarına alma gibi bir niyetleri olmadığını anlattı.

"Türkiye'nin bu AKP yönetiminden kurtulması lazım"

Devlet Bahçeli, Kıbrıs sorununun da hala çözülemediğini, buna karşın taviz üzerine taviz verildiğini iddia etti. Bölücü mücadelede de başarısız kalındığını ileri süren Bahçeli, şöyle devam etti:

"Bölücü terörün kaynağını teşkil eden, bölücü örgütü siyasallaştırarak onları anayasal teminat altına alıp, bir takım haklar verme gibi bir PKK açılım zırvasıyla 1,5 yıldan beri ülkeyi meşgul etmektedir. İmralı'nın eylemsizlik veya silahsızlanma günü olarak ne süre vermişse, terörle mücadeleyi eşdeğer görerek sanki bu mücadelede başarılı olduğunu zannetmiştir. İmralı canisi 'Siz bana söz verdiniz, şunları yapacaktınız ama yapamadınız, seçim sonuna kadar eylemsizlik kararı vardı, o kararımdan vazgeçtim. Şimdi 1 Mart'a kadar size süre veriyorum' diyor ve AKP'nin yandaşı ne kadar televizyon programcısı, köşe yazarı varsa, Abdullah Öcalan denen hain '1 Marta kadar süre vermişse demokratik çözümü hızlandıralım, bunların isteğini verelim, tekrar bunlara bir saldırı imkanı tanımayalım' diye milleti aldatıyorlar, teröre cesaret veriyorlar, terörizmin kaynağını güçlendirmeye çalışıyorlar.

Ümüğünden Türkiye Cumhuriyeti Devleti tutmuş İmralı'ya koymuş ama İmralı'daki bir zavallı, Türk hükümetini, Kandil'deki teröristi yönetebilir bir konuma, bir saygınlığa getirilmiş. Bu ne büyük edepsizliktir, bu ne büyük saygısızlıktır.

Bu hükümet ülkeyi iyi yönetememektedir. Terörle mücadelede başarısız kalmıştır. Bundan sonrada yapacağı bir şey kalmamıştır, çünkü, terörizm bu Hükümeti ümüğünden yakalamış, sıktıkça istediğini almaya çalışıyor. 'Televizyon aç' diyorlar 'Başüstüne' diyor, 'Kurs aç' diyorlar, 'Başüstüne' diyor, 'PKK'yı siyasallaştırın', 'Başüstüne' diyor, 'Ateşkesi filan güne kadar kestim' diyor, 'İyi yaptın, başüstüne' diyor ve istediği zaman istediği kişilerle İmralı'da görüşüyor.

Görüşmeyi tespit edip söyleyenlere, 'Bunları ispat edemezseniz şerefsizsiniz' diyor ama Lübnan'dan gelirken, 'Devlet bunlarla görüşüyor' diyerek 'Şerefsiz' dediği sözü geri alıp, şerefsizlik yapmaya devam ediyor. Böyle bir dönemde Türkiye'nin bu AKP yönetiminden kurtulması lazımdır."

 

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.