Bulunan ceset kayıp gençlerden biri mi?

İstanbul'da Marmara Adası sahilinde dün akşam bir erkek cesedi bulundu. Cesedin, Kumburgaz sahilinden deniz bisikletiyle açıldıktan sonra kaybolan 5 gençten birine ait olup olmadığı araştırılıyor

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

İSTANBUL - Balıkesir Valisi Ahmet Turhan, ada sahilinde bir erkek cesedi bulunduğunu söyledi. Cesedin kimliğinin otopside belirleneceğini dile getiren Turhan, Kumburgaz sahilinden açıldıktan sonra kaybolan 5 gençten birine ait olması ihtimalinin de araştırılmaya başlandığını anlattı.

Marmara Belediye Başkanı Süleyman Aksoy ise Gündoğdu Mahallesi civarındaki derin bir koyda bulunan cesedin çıkarılması için çalışma yürütüldüğünü ifade etti.

Ceset, İstanbul Adli Tıp Kurumu Morgu'na gönderildi.

Savcılıkça yapılan incelemenin ardından bir süre hastane morgunda bekletilen ceset, daha sonra tekneyle Erdek iskelesi'ne getirildi. Buradan da cenaze aracıyla İstanbul Adli Tıp Morgu'na gönderilen cesedin denizde kaldığı için tanınmaz halde olduğu belirtildi.

Yetkililer cesedin kime ait olduğunun belirlenmesi için DNA testi ve parmak izi tespiti yapılacağını belirtti. Kayıp 5 genç ise Yalova, Erdek ve Bursa çevresinde aranıyor.

Sismik araştırma gemisi Barbaros Hayreddin Paşa, 2 eskort gemiyle birlikte Marmara Denizi'ndeki arama çalışmalarına devam ediyor. 3 gemi 2 gün boyunca yan yana aramalara devam edecek. İmralı Adası ve Kapıdağ Yarımadası arasındaki alanda tarama yapılacak.

Bu konularda ilginizi çekebilir