18 °C

'AP kararının arkası gelecektir'

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Avrupa Parlamentosunun, AB ile Türkiye arasındaki üyelik müzakerelerinin geçici olarak dondurulmasına ilişkin kararıyla ilgili, "Bu bizim için çok ağır bir yaptırımdır, bunun arkası gelecektir." dedi.

'AP kararının arkası gelecektir'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Avrupa Parlamentosunun, AB ile Türkiye arasındaki üyelik müzakerelerinin geçici olarak dondurulmasına ilişkin kararıyla ilgili, "Bu bizim için çok ağır bir yaptırımdır, bunun arkası gelecektir. Ekonomik olarak arkası gelecektir, siyasi olarak arkası gelecektir." ifadelerini kullandı.

Çeşitli temas ve ziyaretler için Antalya'da bulunan Kılıçdaroğlu, Antalya Organize Sanayi Bölgesinde sanayicilerle bir araya geldi.

Antalya OSB Başkanlığında sanayicilerin sorularını yanıtlayan Kılıçdaroğlu, genelde CHP'nin iş dünyasının sorunlarıyla pek ilgilenmediği gibi bir algı olduğunu, oysa sanayicinin sorunlarına en sağlıklı ve tutarlı çözüm getiren partinin CHP olduğunu savundu.

Avrupa Parlamentosunun AB ile Türkiye arasında 3 Ekim 2005 tarihinde başlatılan üyelik müzakerelerinin geçici olarak durdurulmasına ilişkin kararını değerlendiren Kılıçdaroğlu, AB'ye üyelik için ilk anlaşma olan Ankara Anlaşması'nı 1963 yılında merhum İsmet İnönü'nün imzaladığını belirtti. Kılıçdaroğlu, "(Uygar dünyanın bir parçası olmalıyız) diye yola çıkılmıştır. Ama bugün gelinin noktada AB, insan hakları, demokratik standartlar, hukukun üstünlüğü gibi kavramlar Türkiye'de olmadığı için üyelik müzakerelerini bir süre dondurdu. Müzakere yapılmayacak. Bu bizim için çok ağır bir yaptırımdır, bunun arkası gelecektir. Ekonomik olarak arkası gelecektir, siyasi olarak arkası gelecektir." ifadesini kullandı.

Yıldırım'dan AP açıklamasıYıldırım'dan AP açıklaması

 

Kaynak: AA

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap
  • mustafa görgülü Sayın Kılıçdaroğlu, neyin arkası gelirse gelsin, PKK'lılara kol kanat geren AB, bugüne kadar Ülkemize verdiği zarardan daha fazlasını bu saatten sonra veremez. birkerede dik dur eğilme, çokta tın tın de geç git