Çelik: Türk heyet cumartesi Rusya'da olacak

AK Parti Sözcüsü Çelik, "Bakan Çavuşoğlu ve Akar ile MİT Başkanı Fidan ve Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, cumartesi Rusya'da olacak." dedi.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında "Bakan Çavuşoğlu ve Akar ile MİT Başkanı Fidan ve Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, cumartesi Rusya'da olacak." dedi.

Devlet Bahçeli'nin bugünkü açıklamalarını değerlendiren Çelik, "Sayın Cumhurbaşkanımız, bundan büyük bir memnuniyet duyduğunu telefonla arayıp Sayın Bahçeli'ye bildirdi, tebrik ve teşekkürlerini iletti." ifadesini kullandı.

Çelik, FETÖ'nün devletin tüm birimlerinden kazınması konusunda AK Parti ile MHP arasında yüzde 100 bir görüş birliği söz konusu olduğunu belirtti.

AK Parti Sözcüsü Çelik, "AK Parti iktidara geldiği günden beri pekçok siyasi müsveddeyi temize çekmiştir, 31 Mart akşamı da Sayın Kılıçdaroğlu'nu temize çekecektir." açıklamasında bulundu.

Çelik, Metin Akpınar ve Müjdat Gezen'in Cumhurbaşkanına yönelik sözlerine ilişkin, "Eleştiri kapsamında değerlendirilmesi söz konusu değildir, dünyanın her yerinde insanlık suçudur." dedi.

İsrail Adalet Bakanı Şaked'in açıklamalarına da cevap veren Çelik, "İsrail Adalet Bakanının boyu, Cumhurbaşkanımızı eleştirmeye yetmez." diye konuştu.

Çelik, ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton'un da yıl başından sonra Türkiye geleceğini açıkladı.

Bu konularda ilginizi çekebilir