8 °C

CEO'lar bu siteleri kullanmıyor

CEO'lar bu siteleri kullanmıyor

ANKARA - ABD'de yapılan araştırmaya göre en büyük 500 şirketin genel müdürleri arasında sadece yüzde 32'si Facebook, Twitter, LinkedIn veya Google+ sosyal paylaşım sitelerinden en az birini kullandığını itiraf etti. 

Rusya'nın Sesi'nin yansıttığı habere göre, araştırma yapan Domo şirketi ile CEO.com sitesinin yayınladıkları raporda, başarılı şirket yöneticilerinin yaklaşık yüzde 68'inin hiçbir sosyal paylaşım sitesinde hesabı olmadığı belirtildi. 

Öte yandan yaklaşık yüzde 28'i, profesyonel iletişim için LinkedIn kullanıyor. Bu sitenin üst düzey yöneticiler arasında, sıradan ABD'li internet kullanıcılarına göre çok daha popüler olması dikkat çekiyor. 

Beş yüz genel müdürden 28'i, yani yüzde 5,6'sı, Twitter'de hesaba sahip ancak sadece 19'u son 100 günde bu siteyi aktif bir şekilde kullandı. Buna rağmen Twitter, genel müdür olan kullanıcı sayısının arttığı servislerden biri olmaya devam ediyor. 

Şirket yöneticilerinin yaklaşık yüzde 7'si, dünyanın en büyük sosyal paylaşım sitesi Facebook hesabına sahip. Geçtiğimiz yıl bu oran yüzde 7,6'ydı. Facebook'taki popüler genel müdürlerin başında, 17 milyon takipçiyle sitenin başkanı Mark Zuckerberg bulunuyor. 

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.