14 °C

Çeyrek altın ödüllü kitap okuma kampanyası

Denizli'de bir ilköğretim okulu, velilere okuma alışkanlığı kazandırmak ve çocuklarına örnek olabilmeleri için "çeyrek altın" ödüllü sınav düzenleyecek.

Çeyrek altın ödüllü kitap okuma kampanyası
 
DENİZLİ - Denizli'de bir ilköğretim okulu, anne ve babalarının okuma alışkanlığı konusunda çocuklarına örnek olmasını sağlamak için velilere yönelik, yapılacak sınav sonucunda "çeyrek altın" ödüllü kitap okuma kampanyası düzenledi.
Denizli'de öğrenci ve velilere okuma alışkanlığı kazandırmak için bugüne kadar aralarında Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün himayelerinde yürütülen "Kitapla Buluşma Vakti" projesi de olmak üzere çeşitli uygulamaları hayata geçiren Hürriyet İlköğretim Okulu, aynı çerçevede velileri bu kez ödülle kitap okumaya ve çocuklarına örnek olmaya teşvik edecek.
Okul yönetimi ve okul aile birliğince uygulamada, kendilerine dağıtılan "Bu Çocuk Beni Anlamıyor" adlı kitabı okuyacak olan veliler, kitabı okuduklarını ve anladıklarını ispat edecekleri bir sınava tabi tutulacak ve sınavda ilk 10 dereceye giren velilere, birer çeyrek altın hediye edilecek.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap