14 °C

CHP'den Başbakanlık müsteşarı hakkında suç duyurusu

Kılıçdaroğlu ve Kart, Başbakanlık Müsteşarı Ala hakkında güveni ve görevi kötüye kullandığı iddiasıyla suç duyurusunda bulundu

CHP'den Başbakanlık müsteşarı hakkında suç duyurusu

ANKARA -  CHP Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP Konya Milletvekili Atilla Kart, Başbakanlık Müsteşarı Efkan Ala hakkında Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.

Konuyla ilgili yapılan yazılı açıklamada, "Türk Telekomünikasyon Anonim Şirketinde Ojer Telekomünikasyon A.Ş'nin Denetim Kurulu Üyesi sıfatıyla görev üstlenen Başbakanlık Müsteşarı Efkan Ala hakkında, Türk Ceza Kanunu'nun 155/2 ve 257/1. maddelerine muhalefet suretiyle güveni ve görevini kötüye kullandığı" savunuldu.

Ala'nın, "Kamuya açıklanmamış bilgileri kendisine veya üçüncü kişilere çıkar sağlamak amacıyla kullanmak suretiyle içeriden öğrenenlerin ticareti yoluyla Sermaye Piyasası Kanunu'nun 47/A maddesine ve ticari faaliyette bulunmak suretiyle 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa muhalefet ettiği" öne sürüldü. Açıklamada, Kılıçdaroğlu ve Kart'ın, Efkan Ala hakkında bu gerekçelerle Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'na dün suç duyurusunda bulundukları bildirildi.

 

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.