13 °C

CHP'de olağanüstü kurultay için imza toplama süreci tamamlandı

CHP'de 16 Temmuz'da olağanüstü kurultay talebiyle başlayan imza toplama süreci bugün 17.30'da tamamlandı. Usluer konuyla ilgili yaptığı açıklamada, imzaların birleştirilerek perşembe günü genel merkeze teslim edileceğini söyledi.

CHP'de olağanüstü kurultay için imza toplama süreci tamamlandı

CHP'de 16 Temmuz'da olağanüstü kurultay talebiyle başlatılan imza toplama süreci saat 17.30'da sona erdi.

CHP'li eski vekil Gaye Usluer, "Saat 17.30'da imza verme işlemi sona ermiştir. Noter tasdikli yeterli sayıda imzayı birleştirerek genel merkezimize teslim edeceğiz" dedi.

Muhaliflerin imzaları CHP Genel Merkezine teslimi için bir haftalık süreleri bulunuyor. Tüzük gereği verilen bir haftalık süre, toplanan imzaların ulaştırılması, tasnifi, derlenmesi ve sunuma hazır hale getirilmesi için tanınıyor. 6 Ağustos Pazartesi gününe kadar imzaların parti genel merkezine sunulması gerekiyor. 

Olağanüstü kurultay talebiyle imza toplayanların bu imzaları Genel Merkeze ulaştırmasıyla süreç tamamlanmış olacak. Teslim edilen imzalar Genel Merkez tarafından incelenecek. Değerlendirme sonunda yeterli çoğunluk olan 625 imzaya ulaşılması durumunda ise Genel Merkezin 45 gün içerisinde kurultayı toplaması gerekiyor. 

Tezcan: Yeterli imza olursa ne yapacağımızı söyledikTezcan: Yeterli imza olursa ne yapacağımızı söyledik

 

Kaynak: İHA

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.