12 °C

CHP'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yanıt

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'Adalet Yürüyüşü' açıklamasını değerlendiren CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, Cumhurbaşkanının savcılara yeni talimat verdiğini savundu.

CHP'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yanıt

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın TİM Genel Kurulu'nda 'Adalet Yürüyüşü'yle ilgili söylediği "Yargı yarın sizi de bir yere çağırırsa şaşmayın" sözlerine CHP kanadından yanıt geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sözlerini değerlendiren CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, "Cumhurbaşkanı Erdoğan yine yargıya talimat vermeye başladı. Bu adaletsiz sürecin en önemli sorumlusu kendisi, adaleti ortadan kaldıran kendisidir. Kendi adalet sistemini kurmak için talimatla hakimler ve savcılar oluşturan kendisidir. 2 gün önce Anayasa'nın 138. maddesi aklına gelip yargı bağımsızdır diyen Erdoğan bugün savcılara talimat veriyor. Kılıçdaroğlu'nu gözaltına alın veya ifadeye çağırın diye" ifadelerini kullandı.

"Meclis'te adliyede adalet bırakmazsanız, ana muhlafet pratisi başkanı da çıkar sokaklarda halkla birlkte adalet arar" diyerek sözlerine devam eden Tezcan, "Her yere kilit vurabilirsiniz ama sokaklara vuramazsınız.  O nedenle sokaktayız. 15 Temmuzda halk sizin baskıcı rejiminin için değil, demokrasi için sokaklara çıktı. Sokaklar o zaman kutsaldı da şimdi mi cehennemin kapıları oldu" şeklinde açıklamada bulundu.

Erdoğan: Yargı yarın sizi de bir yere çağırırsa şaşmayınErdoğan: Yargı yarın sizi de bir yere çağırırsa şaşmayın

Kaynak: AA

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.