8 °C

CHP'den cumhurbaşkanlığına ikinci aday

CHP İstanbul Milletvekili Didem Engin, CHP'li Öztürk Yılmaz'dan sonra adaylık açıklamasında bulundu.

CHP'den cumhurbaşkanlığına ikinci aday

24 Haziran'da erken seçim yapılacağının açıklanmasının ardından CHP'de hareketli günler yaşanıyor.

CHP'li Yılmaz cumhurbaşkanlığına adaylığını açıkladıCHP'li Yılmaz cumhurbaşkanlığına adaylığını açıkladı

CHP PM salı günü toplanacakCHP PM salı günü toplanacak

CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı kim olacak soruları gündemden düşmezken bu sabah Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz cumhurbaşkanlığına aday olduğunu açıklamıştı.

Bu gelişmenin üzerine CHP İstanbul Milletvekili Didem Engin bir basın toplantısı yaparak adaylığını duyuracağını bildirdi.

Engin'in gönderdiği mesaj şöyle:

"Ülkemiz iki ay sonra tarihinin en önemli seçimini yapacaktır. 16 yıldır ülkemizi tek başına yöneten iktidar partisi, Meclis çoğunluğuna rağmen ülkemizi artık yönetemez duruma düştüğünü, OHAL'den medet umarak, baskın bir seçim kararıyla itiraf etmiştir.

Bizleri birbirimizden ayrıştırarak, ötekileştirerek, kamplaştırarak yıllardır oy peşinde koşan, kapalı kapılar ardında koltuk pazarlıklarıyla ittifak yapan siyaset anlayışına, kadınlarımızla, gençlerimizle, işçilerimizle, emeklilerimizle, esnaflarımızla, memurlarımızla, dar gelirli vatandaşlarımızla, çiftçilerimizle, işsizlerimizle, emekçilerimizle, engelli bireylerimizle, kısacası toplumumuzun tüm kesimleriyle halkın ittifakını oluşturarak bir arada ve el ele sandıkta dur diyeceğiz.

Ekonomide, dış politikada, eğitimde, tarımda, teknolojide ülkemizin içinde bulunduğu karanlık tabloya ışık tutacak bir yol haritasıyla Cumhuriyet Halk Partisi’nden Cumhurbaşkanlığı aday adaylığımı basın toplantısı ile açıklayacağım.

Hazreti Mevlana'nın dediği gibi, 'Dünle beraber gitti, cancağızım; Ne kadar söz varsa düne ait; Şimdi yeni şeyler söylemek lazım'

İşte şimdi güzel ülkemizin vatansever evlatları olarak yeni şeyler söylememizin zamanı.

Basın toplantımın gün ve saatini ayrıca sizlerle paylaşacağım."

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.