9 °C

Çocuk cezaevinde yangın

Bir grup çocuk mahkumun yatakları yakması sonucu Adana E Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu'nda yangın çıktı.

Çocuk cezaevinde yangın

Adana E Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu'ndaki çocuk koğuşunda yangın çıktı. Yangın nedeniyle 3 mahkum çocuğun kontrol amacıyla hastaneye kaldırılırken Adana Valisi Mahmut Demirtaş, olayın araştırıldığını, şu an için cezaevinde durumun normal olduğunu söyledi.

Konuyla ilgili Adana Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan yazılı açıklamada ise, bir grup çocuk mahkumun yatakları yakıp havalandırma bahçesine geçtiklerinin belirlendiği belirtildi.

Açıklamada, durumun ceza infaz kurumunun kamera sisteminden tespit edilmesi üzerine koğuştaki çocukların tahliye edilerek yangının kısa sürede söndürüldüğü bildirildi.

Yangın çıkan koğuşta herhangi bir yaralanma, yangından ya da dumandan etkilenme söz konusu olmadığı belirtilen açıklamada, yan koğuşta bulunan 3 çocuğun kontrol amaçlı hastaneye sevk edildiği, durumları normal değerlendirilerek herhangi bir tedavi uygulanmadığı aktarıldı.

Adana E Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu'ndaki çocuk koğuşunda 18 Ocak'ta çıkan yangında, 6 mahkum ile 5 infaz koruma memuru dumandan etkilenmişti. Mahkumlardan 17 yaşındaki M.E. ve F.K. tedavi gördükleri hastanede yaşamını yitirmişti.

Kaynak: AA

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.