Corendon filosunu büyütüyor

Havayolu şirketi iki adet Boeing 737-800 tipi uçak alacak

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

ANTALYA - Corendon, iki adet Boeing 737-800 tipi uçak alarak filosundaki uçak sayısını 7'ye çıkartacak.

Corendon ortağı ve Corendon Air Genel Müdürü Yıldıray Karaer, küresel kriz nedeniyle 2009 yılını bir önceki yıla göre yüzde 2 düşüşle kapadıklarını söyledi. 2010 yılına bir çok alanda yenilikler yaparak girdiklerini belirten Karaer, filolarındaki koltuk sayısını geçen yıla göre yüzde 46 oranında artıracaklarını bildirdi.

Önümüzdeki günlerde uçak filosuna 2 adet Boeing 737-800 tipi 2 uçak katacaklarını anlatan Karaer, Belçika ve Hollanda'dan Türkiye'nin bazı kentlerine uçuşlar gerçekleştireceklerini kaydetti. Geçen yıl toplam 300 bin yolcu taşıdıklarını ifade eden Karaer, şöyle konuştu:

"Geçen yıl sadece bizim için değil genelde sıkıntılı bir yıl yaşandı. Küresel kriz tüm sektörleri etkiledi. 2009'u yüzde 2 düşüşle kapadık. Ancak 2010'da 2008 yılını yakalarız. Bu yıl 320 bin yolcu taşımayı hedefliyoruz. Alacağımız 2 yeni uçak ile filomuzdaki uçak sayısını 7'ye çıkarıyoruz. Kira süresi dolan uçakları da yenileriyle değiştireceğiz. Hem filomuzu yenileyeceğiz hem de yeni uçaklarla genişleteceğiz. İskandinav ülkeleri, İngiltere ve Kazakistan gibi uzak ülkelere uçuşlar gerçekleştireceğiz."

Karaer, talepler doğrultusunda İngiltere, Belçika ve Hollanda'dan Türkiye'ye yeni uçuşlar gerçekleştireceklerini açıkladı. Karaer, Nisan ayından itibaren İngiltere-Türkiye ve Amsterdam-Elazığ ve Amsterdam-Eskişehir arasında uçuşlara başlayacaklarını kaydetti. Karaer, İngiltere ile Türkiye'deki uçuş noktalarını henüz belirlemediklerini söyledi. Karaer, geçen yıl başlayan Belçika-Eskişehir uçuşlarının bu yıl da devam edeceğini bildirdi.

Karaer, 2009'da elde ettikleri kazançlarından dolayı da 1 milyon TL Kurumlar Vergisi ödeyeceklerini sözlerine ekledi.

 

Bu konularda ilginizi çekebilir