5 °C

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Putin ile görüştü

Erdoğan ve Putin arasındaki telefon görüşmesinde başta Halep'te yaşanan trajedi olmak üzere Suriye'deki son gelişmeler ele alındı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Putin ile görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin telefonda görüştü. Görüşmede, başta Halep'teki gelişmeler olmak üzere Suriye'deki son gelişmeler ele alındı.

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Erdoğan'ın Trabzon'dan İstanbul'a hareketinden önce, Putin ile yaptığı görüşmede, Halep'teki kırılgan durum nedeniyle tahliye işleminde yaşanan aksamaların ivedilikle giderilmesi gerektiği vurgulandı. İki lider, insani yardımların ulaştırılması ve siyasi çözüm için ortak çabaların yoğunlaştırması gerektiğine dikkati çekti.

Erdoğan ve Putin, Suriye krizinin çözümüne zemin hazırlama amacıyla muhalifler ile rejimin temsilcilerini Kazakistan'da buluşturma düşüncesini tekrar ele alarak, bu çerçevede Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev ile yaptıkları temaslara da değindi.

Putin, görüşme dolayısıyla Kayseri'deki terör saldırısını da kınayarak, Türk halkına taziyelerini iletti.

Yorumlar

  • Yaman altay İsrail'in güvenliği amerikada n başlıyorsa Türkiye nin güvenliğide rusyada ki tatar Çerkez çavuşi Çeçen daha onlarca abaza gibi Türk kökenli Milletler ile güçlü lobisi ile başlar ve Rusya'nın arka bahçem dediği Kazakistan Azerbaycan Özbekistan Kırgızistan desteği ni almak zorunda bir Türkii milletlerine karşi göstwtemez kendini çünki rusya içinde komşusu nda Türkler ile yaşiyor

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.