17 °C

Davutoğlu koltuğunu Pelinsu'ya devretti

Başbakan Davutoğlu, Başbakanlık koltuğunu Demirlibahçe İlkokulu öğrencisi Pelinsu Topraksoy'a devretti. Başbakanlık koltuğuna oturan Pelinsu, çocuk bakanların sorularına da yanıt verdi

Davutoğlu koltuğunu Pelinsu'ya devretti

Başbakan Ahmet Davutoğlu 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda Başbakanlık koltuğunu Demirlibahçe İlkokulu öğrencisi Pelinsu Topraksoy'a devretti.

"Seçimler yaklaşıyor. Başkanlık sistemiyle ilgili ne düşünüyorsunuz?" sorusuna Pelinsu Topraksoy, "Biz sınıf başkanımızı seçtik yani" diye yanıt verdi. Başbakan Davutoğlu, Pelinsu Topraksoy'a "Basın mensupları sizi seviyor. Bize olmadık sorular sorarlar" dedi. "Çözüm süreciyle ilgili siz ne düşünüyorsunuz?" sorusuna Pelinsu Topraksoy, "Kardeşlik" dedi. "Hem size hem de maliye bakanına sorayım. Malum seçimler yaklaşıyor. Vaatler çokça tartışılıyor. Siz muhalefetin vaatlerini nasıl değerlendiriyorsunuz? Maliye bakanı, kaynak bulunabilir mi?" sorusuna Pelinsu Topraksoy, "Bol keseden harcamamak" derken Maliye Bakanı olan çocuk "Aslında bulunabileceğini sanmıyorum" dedi.

Kaynak: DHA

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap