4 °C

Davutoğlu: Sorumlular yakalandı

Başbakan Davutoğlu, "Yüksekova'da askerlerimizi şehit edenler, yapılan takiplerle yakalandılar ve adalete teslim edildiler" dedi

Davutoğlu: Sorumlular yakalandı

İSTANBUL -  Yüksekova'da 3 askerimizin arkadan vurularak şehit edilmesiyle ilgili konuşan Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Yüksekova'da askerlerimizi şehit edenler, yapılan takiplerle yakalandılar ve adalete teslim edildiler. Soruşturmalar yürüyor. Bu olayın arka planında başka kişiler varsa onlarla ilgili de gerekli takipler yapılacak. Hiçkimse işlediği suçun karşılıksız kalacağı kanaatine kapılmamalıdır" şeklinde konuştu.

Davutoğlu, konuyla ilgili Hakkari Valiliği'nden yapılan açıklamayı gazetecilere değerlendirdi ve olayın arkasındaki kişilerin araştırıldığı mesajını verdi.

Hakkari Valiliği gözaltına alınan 3 kişi ile ilgili yazılı açıklama yapıldı. Açıklamada şunlar dile getirildi: 

"İlimiz Yüksekova İlçesi Cengiz Topel Caddesi,

1- 19.07.2014 günü saat 16:00 sıralarında Zağros İş Merkezi önünde Uzman Çavuş K.U. isimli askeri personelin yapılan silahlı saldırı sonucu yaralanması olayı,

2- 25.10.2014 günü saat 15:45 sıralarında Lavaş isimli iş merkezi yanında 3 (üç) askerimizin kimliği belirsiz terör örgütü mensuplarınca şehit edilmesi olayı ile ilgili olarak 27.10.2014 günü sabah erken saatlerde İl Emniyet Müdürlüğümüz ekiplerince yapılan operasyon sonucu 1. olayın faili, ikinci olayın da faili olduğu değerlendirilen K.T. isimli şahıs Yüksekova ilçesinde, 1. olayın faili E.A. isimli şahıs ise Bodrum/Muğla’da, ayrıca olaylarla ilgili O.C. isimli şahıs Yüksekova ilçesinde gözaltına alınmış olup, konu ile ilgili çalışmalara devam edilmektedir."

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.