1 °C

Davutoğlu'ndan Demirtaş'a sert cevap

Ağrı'daki çatışmayla ilgili konuşan Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Demirtaş’a sesleniyorum eğer bir tuzağın parçasıysanız, eğer bir projeyseniz, sizler ve arkanızdakiler bilsinler ki AK Parti bütün bu tuzakları projeleri yerle bir edecektir" dedi

Davutoğlu'ndan Demirtaş'a sert cevap

Ağrı'da, 4 askerin yaralandığı çatışmayla ilgili konuşan Başbakan Ahmet Davutoğlu,"Demirtaş’a sesleniyorum eğer bir tuzağın parçasıysanız, eğer bir projeyseniz, sizler ve arkanızdakiler bilsinler ki AK Parti bütün bu tuzakları projeleri yerle bir edecektir" diye konuştu.

Davutoğlu şunları söyledi:

"Hain bir saldırıda yaralanan gazilerimizi GATA’da ziyaret ettim. Onların selamını size getirdim. Onlar diyor ki hiç merak etmesinler. Bizler geleğe yürüme iradesini ortaya koyarken, dün ağrı’da teröristler askerlerimize uzun namlulu silahlarla ateş açtılar. Bu tuzakları biz çok gördük. Savcımızın öldürülmesiyle, askerlerimize saldırıyla, sadece savcımız yada askerlerimiz değil bu ülkenin geleceği. Sizlerin geleceğiniz. Bu saldırılarla Türk demokrasisi ve sandık hedef edinilmiştir.

Buradan Demirtaş’a sesleniyorum. Hani bukalemun siyaseti gibi, doğuda teröre sessiz kalan Demirtaş’a sesleniyorum eğer bir tuzağın parçasıysanız, eğer bir projeyseniz, sizler ve arkanızdakiler bilsinler ki AK Parti bütün bu tuzakları projeleri yerle bir edecektir.

"TSK milli iradeye saygılıdır"

"Demirtaş teröristlere karşı çıkmaktansa Genelkurmay’ı eleştiriyor" diyen Davutoğlu, Türk Silahlı Kuvvetleri milli bir ordu olduğuna dikkat çekerek şöyle devam etti:

"Sabah ziyaret ettiğim gibi, bu ordunun içinde Yozgatlı da, Diyarbakırlı da, Mersinli de, Gaziantepli de vardır. Demirtaş bilsin ki TSK milli bir ordu olduğu için Türkiye Cumhuriyeti’ni de bu ülkenin geleceğini de koruyacaktır. Bilsin ki TSK demokratik bir devletin ordusudur. Dolayısıyla siyasi irade ne diyorsa TSK demokrasinin organı ve unsuru olan TSK o emre itaat eder.

Bugün biz yarın kim milli iradeden güç alarak iktidar olmuşsa TSK o iktidara saygı gösterir, milli iradeye saygı gösterir.

Biz yaşamaya ve yaşatmaya geldik. Demirtaş teröristlere karşı çıkamazken, Kılıçdaroğlu da Kartal’da alkışlama çağrısı yaptı. Bu Kılıçdaroğlu her şeyi geç yapıyor. 13 yıldır dünya Türkiye’yi alkışlıyor. Kılıçdaroğlu’nun tahrikleri de Demirtaş’ın planları da milli iradeyi akamete uğratamayacaktır."

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.