19 °C

Davutoğlu'ndan öğretmenlere atama müjdesi!

Başbakan Davutoğlu, ocak ayında 15 bin öğretmen ataması yapılacağını bildirdi

Davutoğlu'ndan öğretmenlere atama müjdesi!

ANKARA - Başbakan Ahmet Davutoğlu, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla  Başbakanlık Yeni Bina'da, 81 ilden 81 öğretmene hitap etti. Davutoğlu, burada yaptığı konuşmada ocak ayında 15 bin öğretmen ataması yapılacağını açıkladı.

Öğretmenlerin milli gelişim ve gelecek için önemli rolü olduğunu belirten Başbakan Davutoğlu, "Öğretmenlerimizin milli gelişimimizdeki ve geleceğimizdeki rollerini göz önüne alarak, inşallah  2 Aralık'ta, 19. Milli Eğitim Şurası'nda Öğretmen Strateji Belgesi'ni ilan edeceğiz. Bu belgenin oluşumuna hepinizin katkıda bulunması önemli. Sizlerin tecrübelerine dayanarak ilan edeceğiz. Son olarak birçok öğretmen adayımızı mutlu edecek bir haberi sizlerle paylaşmak istiyorum. İnşallah ocak ayında emekli olacak öğretmenlerimizin de durumlarını göz önüne alarak, 15 bin yeni kadro ilan edeceğiz ve 15 bin öğretmen atamasını ocak ayında yapacağız" ifadelerini kullandı.

Bu haberin öğretmen olma aşkıyla bekleyen birçok adayı mutlu edeceğine yönelik inancını dile getiren Davutoğlu, "Bir tür öğretmenler günü hediyesi olarak bunu, sizlere,  öğretmenlerimize, ailelerine tevdi etmek istiyorum" diye konuştu.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap