Deniz Feneri dosyaları Almanya Büyükelçiliğine teslim edildi

Adalet Bakanlığı, Frankfurt Bölge Mahkemesi Savcılığı'nın istediği belgeleri Almanya'nın Ankara Büyükelçiliğine teslim etti

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

ANKARA - Adalet Bakanlığı, Frankfurt Bölge Mahkemesi Savcılığı'nın Ankara Cumhuriyet Başsavcılığından istediği belgeleri, 29 Mart Pazartesi günü Almanya'nın Ankara Büyükelçiliğine teslim etti.

Almanya'daki Deniz Feneri e.V soruşturmasını yürüten Frankfurt Bölge Mahkemesi Savcılığı, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığından bazı belge ve bilgiler istemiş, Başsavcılık da istenen belge ve bilgileri 29 Mart Pazartesi günü Adalet Bakanlığına ulaştırmıştı.

Edinilen bilgiye göre, Bakanlık aynı gün 6 klasör ve 1 koliden oluşan evrakı, Almanya ve Türkiye arasındaki sözleşmeler uyarınca özel bir kurye ile Almanya'nın Ankara Büyükelçiliğine elden teslim etti.

Alman makamlarının isteği doğrultusunda, 58 kişinin tanık olarak ifadesine başvurulmuş, Türkiye'de bulunan şüpheliler, Z.K, H.S, H.K, E.Y, A.C, Z.A, İ.K, M.Ç, İ.K ve M.S.B'nin, usulüne uygun şekilde teşhise yarar fotoğrafları çekilerek, parmak ve el içi izleri alınmıştı.

Bu konularda ilginizi çekebilir