15 °C

DHKP-C operasyonlarında tutuklama

Antalya'da, terör örgütü DHKP-C üyesi olduğu ve örgütün propagandasını yaptığı iddiasıyla adliyeye sevk edilen 19 kişiden 3'ü tutuklandı.

DHKP-C operasyonlarında tutuklama

Antalya'da, terör örgütü DHKP-C üyesi olduğu ve örgütün propagandasını yaptığı iddiasıyla adliyeye sevk edilen 19 kişiden 3'ü tutuklandı.

İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince 1 Nisan'da terör örgütü DHKP-C ile bağlantılı olduğu öne sürülen kişilere yönelik operasyonda gözaltına alınan ve dün Antalya Adliyesine sevk edilen 19 zanlının, işlemleri gece saatlerine kadar sürdü.

" Terör örgütü üyesi olmak veterör örgütünün propagandasını yapmak" ile suçlanan zanlılardan 3'ü, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı. 

Zanlılardan 3'ü adli kontrol şartıyla, diğer 13 kişi ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. 

Zonguldak'ta şüpheliler Adliye'ye sevk edildi
 
Zonguldak'ta ise DHKP-C terör örgütüne yönelik operasyonda gözaltına alınan 2 şüpheli, adliyeye sevk edildi
İstanbul Adliyesi ve İstanbul Emniyet Müdürlüğündeki terör saldırısının ardından İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ve İstihbarat Şubesi ekiplerince, il genelinde belirlenen adreslere düzenlenen eş zamanlı operasyonda terör örgütü DHKP-C ile bağlantılı oldukları iddiasıyla gözaltına alınan E.T. ve üniversite öğrencisi A.A'nın emniyetteki işlemleri tamamlandı.

Sağlık kontrolünden geçirilen şüpheliler, geniş güvenlik önlemleri eşliğinde Zonguldak Adliyesine getirildi. 

Bu arada, operasyonda örgütsel dokümanların yanı sıra bayrak, flama ve gizli kamera ele geçirildiği öğrenildi.

Karabük'te 3 şüpheli adli kontrol kararıyla serbest

Öte yandan Karabük'te de DHKP-C terör örgütüne yönelik operasyonda adliyeye sevk edilen 3 şüpheli, adli kontrol kararıyla serbest bırakıldı.

Hastanedeki sağlık kontrolünün ardından "silahlı terör örgütü üyesi oldukları ve propagandasını yaptıkları" iddiasıyla adliyeye sevk edilen H.Ö, Ü.T.K. ve M.Y, çıkarıldıkları nöbetçi mahkemece adli kontrol kararıyla serbest bırakıldı.

Kaynak: AA

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap