9 °C

Emeklilere seslendi: Tek fire kabul etmiyorum

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Balıkesir mitinginde emeklilere seslenerek, "11 milyon emeklinin oyunu bekliyorum, bir tek fireyi bile kabul etmiyorum" dedi

Emeklilere seslendi: Tek fire kabul etmiyorum

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Balıkesir'de düzenlediği mitingde konuştu.

Kılıçdaroğlu, konuşmasında bayramlarda "ikramiye" sözü verdiği emeklilere seslendi.
11 milyon emeklinin oyunu beklediğini söyleyen Kılıçdaroğlu, "Bir tek fireyi bile kabul etmiyorum" dedi.
CHP lideri, "Sana bayramlarda onurunla gezebileceğin bir hayatı sağlayacağım. Sözüm söz, Kılıçdaroğlu sözü. Sen düşünmeden ikramiyen bankada olacak. Sana bunu sağlamak benim boynumun borcudur" diye konuştu.

Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarından öne çıkan başlıklar şöyle:
"Biz yaşanacak bir Türkiye istiyoruz. Biz huzurlu bir Türkiye istiyoruz. Kavgasız bir Türkiye istiyoruz. Sokaklarında özgürce gezdiğimiz bir Türkiye istiyoruz. Amacımız bu, bu amaçla yola çıktık. 
Vatandaşın durumu iyi diyorlar. Kredi kartı ve tüketici kredisi borcunun batağında olan 5 milyon insan var. 1 milyon 20 bin vatandaşımız borcumuzu ödeyeceğim dedi ama zamanında ödeyemedi. Bu nedenle davalar açıldı. 525 bini mahkum oldu. 89 bin vatandaş hapse girdi çıktı. 

Çocuğunun dershane parasını yatıramadığı için 3 ay hapse giren bir babanın dramı vardı. Bu faizlerin yüzde 80'ini sileceğiz. Vatandaşı borç batağından kurtaracağız. Bunun kaynağı ne diyorlar. Bunun devlete herhangi bir yükü yok.
Çiftçilerimize mazotu litresi 1.5 liradan vereceğiz. Kaynağı nereden bulacaksın diyorlar. Mazotun rafineri çıkış fiyatı 1.25 lira, biz çiftçiye 1.5'ten vereceğiz. Devletin burada zararı yok. Sen elmasa, yakuta, pırlantaya vergiyi sıfırladın. Sen bunları sıfırladıysan ben de mazottan sıfırlayacağım. Kim kazanacak, çiftçi kazanacak.

Hollanda, Konya'dan küçük. Yıllık 150 milyar dolar tarım ihracatı var. Türkiye'nin 12 milyar dolar. Neden biz en azından Hollanda kadar tarım ihracatı yapamıyoruz? halkın cebi dolacak. Halkın geliri olacak ki huzur içinde yaşayalım. Samanı bile ithal ediyoruz.

Güzel bir Türkiye'yi huzurlu bir Türkiye'yi beraber yaşatacağız. sandığa bir bayram havası içinde gideceğiz. Biz demokrasiyi savunuyoruz, onlar demokrasiyi savunmuyor.

Kaynak nerede diye soranlara, 17 milyon yoksul var diyorum seslerini çıkarmıyorlar. 1 milyonun üzerinde açılık sınırında olan vatandaşımız var, bu rakam doğru değildir demiyorlar.

Varlığı tabana yayacağız, hiç kimsenin endişesi olmasın. Türkiye kaynakları itibariyle sorunlarını çözebilecek niteliktedir. CHP iktidarının ilk 4 ayında çıkaracağı yasalardan biri temiz siyaset yasası olacaktır. Siyaseti kirlilikten arındıracağız. 

CHP iktidarında "kesin hesap komisyonu" başkanı AKP'den olacak. Biz her kuruşun hesabını bu millete vereceğiz. Biz her kuruşun hesabını bu millete vereceğiz.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.