14 °C

Enerjisa, rüzgar yatırımlarına devam ediyor

Mersin'de kurulacak Dağpazarı RES'in türbin ve elektrik ekipmanlarının temini için Siemens ile sözleşme imzalandı.

Enerjisa, rüzgar yatırımlarına devam ediyor

İSTANBUL - Enerjisa, Mersin'de kuracağı Dağpazarı Rüzgar Santralı'nın türbin ve elektrik ekipmanlarının temini için Siemens ile sözleşme imzaladı. Mersin'de kurulacak olan Enerjisa Dağpazarı Rüzgar Santralı, yılda yaklaşık 129 GWh enerji üretecek.

Enerjisa Enerji Üretim A.Ş.'den yapılan açıklamada, şirketin rüzgar yatırımlarına Mersin Dağpazarı'nda kurulacak 39 MW gücündeki Dağpazarı RES'le devam edeceği bildirildi.

Açıklamaya göre Enerjisa, ikinci rüzgar santralı projesi olan Enerjisa Dağpazarı Rüzgar Santralı'nın türbin ve elektrik ekipmanlarının temini için Siemens ile sözleşme imzaladı. Mersin'in Mut ilçesinde kurulacak olan Enerjisa Dağpazarı RES her biri 3 MW gücündeki 13 türbinle yılda yaklaşık 129 GWh elektrik üretecek.

Enerjisa'nın, üretim portföyünü büyütme ve çeşitlendirmeye yönelik faaliyetlerine hız kazandırdığını belirten Sabancı Holding Enerji Grup Başkanı Selahattin Hakman, "2015 yılı için hedeflediğimiz en az 5000 MW kurulu gücümüzün %5-10'unun rüzgar enerjisi santrallarından oluşmasını öngörüyoruz.

Enerjisa Çanakkale Rüzgar Santralı'mızı Şubat ayı içerisinde başarıyla tamamlayarak devreye aldık. İkinci rüzgar projemiz olan Enerjisa Dağpazarı Rüzgar Santralı'nın inşaatına Nisan ayında başlıyoruz. 2012'de ise santralımız elektrik üretmeye başlayacak. Hedeflerimiz doğrultusunda kararlılıkla ilerliyoruz" dedi.

 

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap