Erdoğan: Kararlılıkla mücadele edeceğiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kayseri'deki terör saldırısı sonrası yaptığı açıklamada, "Terör örgütleriyle milli seferberlik ruhu içinde mücadele edeceğiz" dedi.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kayseri'de 13 askerin şehit olduğu, 56 kişinin de yaralandığı terör saldırısı sonrası bir açıklama yayınladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Terör eylemleri, asker ve polislerimizle birlikte 79 milyon vatandaşımızın tamamını hedef almaktadır. Türkiye, terör örgütlerinin ortak saldırısı altındadır. Özellikle bölücü terör örgütü, tüm imkanlarını kullanmaktadır. Eylemlerin biçimi ve hedefleri, bölücü terör örgütünün asıl gayesinin Türkiye’nin önünü kesmek, ayağına çelme takmak, gücünü ve enerjisini başka yönlere yoğunlaştırmak olduğunu tüm açıklığıyla ortaya koymaktadır." dedi.

Erdoğan açıklamasında, "Maruz kaldığımız bu saldırıların, bölgemizde yaşanan olaylardan, özellikle Suriye ve Irak'taki gelişmelerden, hatta ekonomideki dalgalanmalardan bağımsız olmadığını biliyoruz. Bu terör örgütlerine karşı, milletimizle birlikte, bir milli seferberlik ruhu içerisinde hep birlikte kararlılıkla mücadele edeceğiz." ifadelerini kullandı.

Yıldırım'dan saldırıyla ilgili ilk açıklamaYıldırım'dan saldırıyla ilgili ilk açıklama

Kayseri'de HDP binasına saldırıKayseri'de HDP binasına saldırı

İş dünyası terörü lanetlediİş dünyası terörü lanetledi

'Şehitlerin 8’inin kimliği belli oldu’'Şehitlerin 8’inin kimliği belli oldu’