20 °C

Erdoğan: Marjinalleri dikkate almayız

Dünya Kadınlar Günü Programı'nda konuşan Erdoğan, kadınların ısrarla yanlış gösterilmeye, anlatılmaya çalışıldığını söyledi ve "Gayesi istismar olan marjinalleri asla dikkate almayız." dedi.

Erdoğan: Marjinalleri dikkate almayız

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Beştepe Kültür ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen Dünya Kadınlar Günü Programı'nda konuştu.

"Ailede kadın iyi bir öğretmense babanın eksiğini de okulun eksiğini de toplumun eksiğini de o giderir." diyen Erdoğan, şunları söyledi: Her bir kanalı ayrı bir sorun, ayrı bir adeta kanalizasyon haline dönüşmüş olan medyanın şerrinden evlatlarımızı, ailelerimizi ve milletimizi koruyacak olan ilk ve güçlü kalkan yine kadınlar, yine annelerdir."

Kadınların ısrarla yanlış gösterilmeye, anlatılmaya çalışıldığını ifade eden Erdoğan, "Kadını annelik vasfından ayırmak demek, onun en büyük ayrıcalığını elinden almak, aynı zamanda tabii sıfatı olan öğretmenliğini de yok saymak demektir." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasını şu şekilde sürdürdü:

"İşte son günlerde bakıyorsunuz din adamı olarak ortaya çıkıp da ne yazık ki kadınla ilgili çok farklı açıklamalarda bulunup, dinimizde kesinlikle yeri olmayan bazı kendine göre içtihatta bulunan kişiler çıkıyor ortaya. Anlamak mümkün değil. Yani bunlar ya bu asırda yaşamıyorlar, çok farklı bir dünyada, farklı bir asırda, zamanda yaşıyorlar. Çünkü İslam'ın güncellenmesinin gerektiğini bilmeyecek kadar da aciz bunlar. Varoluş gayesi sadece istismar olan, milletin, dinimizin değerleriyle hesaplaşmaktan başka hedefi olmayan marjinalleri asla dikkate almayız."

Kaynak: AA

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap