7 °C

Erdoğan: Topçu ateşiyle geri döndüler

Cumhurbaşkanı Erdoğan Afrin'le ilgili, "Bugün Akşam saatlerinde pikaplarıyla on kadar Afrin'e doğru hareketleri tespit edilmiş, fakat daha sonra top atışları yapılınca geri dönmek durumunda kaldılar. O dosya da şimdilik kapanmış vaziyette." dedi.

Erdoğan: Topçu ateşiyle geri döndüler

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Makedonya Cumhurbaşkanı İvanov ile ortak basın toplantısı düzenledi.

Erdoğan basın toplantısında, FETÖ'nün Türkiye ve Makedonya için ciddi tehdit oluşturduğunu belirterek, "Bu örgütün kökünü dünyanın her tarafında kazıma noktasında kararlıyız." dedi.

Erdoğan rejime yakın milislerin Afrin'e gireceği yönündeki iddialara ilişkin, "Bugün akşam saatlerine doğru oradaki Şii milis güçlerinin bazı pikaplarıyla Afrin'e doğru bir hareketliliği tespit edilmiş. Fakat daha sonra top atışları yapılınca geri dönmek durumunda kaldılar ve o dosya da o şekilde şimdilik kapanmış vaziyette. Dün gerek Sayın Putin ve Sayın Ruhani ile yaptığımız görüşmelerde, bu konularda zaten mutabakatımız var. Maalesef bu tür terör örgütlerinin bazen biliyorsunuz kendilerine göre aldıkları kararlarla attıkları yanlış adımlar oluyor. Bunlara tabi fırsat vermemiz mümkün değil. Bunun bedelini de çok ağır öderler." dedi.

"Esad rejimi Afrin'e girdi" iddiası

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.