19 °C

”Erdoğan ve Baykal gölge oyunu oynuyor”

DSP Genel Başkanı Sezer, milletin içinde bulunduğu duruma rağmen bazı siyasetçilerin, gölge oyunu sergilediklerini belirtti

”Erdoğan ve Baykal gölge oyunu oynuyor”

 

BURSA - DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın gölge oyunu oynadıklarını iddia ederek, "Kötü siyasetçi nasıl olurmuş, onun dersini veriyor" dedi.

Sezer, partisinin Bursa il örgütünce Fomara Meydanı'nda düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, Ahmet Hamdi Tanpınar'ın "Bursa'da Zaman" adlı şiirinin artık "Bursa'da işsizlik zamanı" olarak okunduğunu, ülke genelinde işsizliğin yarı yarıya arttığını, milletin, çiftçinin, esnafın perişan olduğunu savundu.

Milletin AK Parti'ye ve icraatlarına 29 Martta "Artık yeter" diyeceğini ifade eden Sezer, milletin içinde bulunduğu duruma rağmen bazı siyasetçilerin "kayıkçı kavgasına" tutuştuğunu, gölge oyunu sergilediklerini belirtti. Sezer, şunları söyledi:

"Hacivat ve Karagöz, bizim kültürümüzün son derece önemli iki figürü... Onlar o gölge oyununda kötü siyasetçilere, ülkeyi kötü yönetenlere de dersler verirlerdi. Ama bugün gölge oyunu oynayan Baykal ile Erdoğan, kötü siyasetçi nasıl olurmuş, onun dersini veriyor. Kötü siyasetçi örneği gösteriyorlar. İşsizliği yoksulluğu bıraktılar, koltuklarını korumak için, birisi iktidar koltuğunu, birisi de ebedi muhalefet koltuğunu korumak için gölge oyunlarına devam ediyorlar." 

"Yalanın batsın Recep"

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, 7 yıldır iktidarda olduğunu unutarak, sürekli geçmişi kötülediğini, "Bizden önce hastalar hastanede rehin kalıyordu, artık kalmıyor" dediğini kaydeden Sezer, "Ben de diyorum ki yalanın batsın Recep. Atma Recep din kardeşiyiz" dedi. Sezer, konuyla ilgili gazetelerde yer alan haberlerden örnekler vererek, şöyle devam etti:

"Başbakan yalanlarına devam ediyor; diyor ki 'Onlar borçlandı biz ödüyoruz'. Ben de tekrar ediyorum. Yalanın batsın Recep, atma Recep. Biz 200 milyar dolarda bıraktık bu ülkenin borcunu. 80 yılın borcuydu o. Şimdi 550 milyar dolar oldu. IMF ile anlaşmayı seçim sonrasına bırakıyorsun. O zaman daha ne kadar borçlanacağını ben biliyorum ama millet bilmiyor.

O 550 milyar dolar borç, Nisan ayından itibaren 600 milyar doları geçecek. Toplumun yarısı işsiz, milletimiz ekmek alamıyor, gücü cebindeki plastik bombaya, kredi kartına yetiyor. Bu hükümetin aymaz, yanlış uygulamalarıyla işsiz kalıyor, sonra o kredi kartı borcunu ödeyemiyor."

"Ahlak hocalığına soyunuyor"

Başbakanın "Kredi kartı borcunu ödeyemiyorsan, sen dürüst değilsin" dediğini ifade eden Sezer, "Ahlak hocalığına soyunuyor. Sen milleti aç, yoksul bıraktın, borçlandırdın. Ondan sonra da 'Dürüst değil' diyorsun. Senin 'dürüst değil' dediğin bu millet, sandıkta dürüstçe sana gereğini yapacak. Siz 29 Martta vuracaksınız. O zaman yandım Allah, yandım Allah diyecek..." diye konuştu.

Başbakan'ın milleti kandırmaya devam ettiğini savunan Sezer, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Efendim 'Kriz var' diyenler vatan hainiymiş. Eğer milletin derdine parmak basmak vatan hainliğiyse yazın, Zeki Sezer vatan hainliğine devam ediyor. Başbakan saltanatını sürdürmek için karşısına bir Baykal'ı almış, milletin de Baykal fobisi var. Baykal'ı görünce 'yandım Allah, alternatif buysa, ben almayayım' diyor.

Bir tarafta AKP'lileşen Baykal CHP'si, öbür tarafta Türkiye'yi yoksulluğa sürükleyen, felakete, karanlığa sürükleyen bir AKP, bir Tayyip Erdoğan, milletin enerjisini, milletin potansiyelini tüketiyor. Artık enerjinizin boşa harcanmasına izin verecek değiliz. AKP ile CHP'nin birbirinden şikayeti yok. Onlar hayatlarından memnun. İkisi birbirine koltuk değneği olmaya devam ediyor. İkisinden de kurtulmayı halkçı DSP mutlaka başaracaktır."

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap