Erdoğan'dan Süleyman Şah mesajı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Süleyman Şah Saygı Karakolu personeline hitaben bayram mesajında, "Türk Silahlı Kuvvetlerimiz tereddüt etmeden ve bir an bile gecikmeden yanınızda olacak" dedi

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

ANKARA - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Süleyman Şah Saygı Karakolu personeline hitaben yayımladığı Kurban Bayramı mesajında, "Türkiye Cumhuriyeti Devleti, vatanının her karış toprağını savunmak için bir an bile tereddüt etmeden tüm imkanlarını seferber etmekten asla kaçınmayacaktır" ifadelerini kullandı.

Erdoğan, mesajına, "Süleyman Şah Saygı Karakolu'nun kahraman personeli, sizin ve ailelerinizin Kurban Bayramı'nızı en kalbi duygularımla kutluyorum" şeklinde başladı.

Türkiye'nin dışarıdaki tek vatan toprağını ve dalgalanan bayrağını korumak için ailelerinden uzak ve çok büyük fedakarlık içinde yürüttükleri mübarek vazifelerinden dolayı personeli yürekten tebrik ettiğini ve başarılar dilediğini belirten Erdoğan, "Türkiye Cumhuriyeti Devleti, vatanının her karış toprağını savunmak için bir an bile tereddüt etmeden tüm imkanlarını seferber etmekten asla kaçınmayacaktır" değerlendirmesinde bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları kaydetti:

"Sizlerin de dünyanın en büyük ve en tecrübeli ordularından birinin, Türk Silahlı Kuvvetlerinin şerefli mensupları olarak, aziz Türk milletinin destek ve hayır dualarının arkanızda olduğu şuuruyla, cesaretle vatan toprağımızı koruyacağınızı biliyor, milletçe bu emniyet içinde istikbale bakıyoruz. Süleyman Şah Saygı Karakolu'nda yalnız olmadığınızı, milletin bizzat kendisinin ve hayır dualarının her an sizlerle birlikte olduğunu bir kez daha teyit etmek isterim. Yine bilmenizi isterim ki gerektiğinde Türk Silahlı Kuvvetlerimiz tereddüt etmeden ve bir an bile gecikmeden yanı başınızda olacaktır.

Osmanlı Cihan Devleti’nin kurucusu Osman Bey'in dedesi merhum Süleyman Şah'ın manevi huzurunda, karakolumuzda vazife yapan tüm personelimizin ve ailelerinin bayramını tekrar kutluyor, ifa ettiğiniz kutsal vazifeden dolayı şahsım, ülkemiz ve milletimiz adına hepinize şükranlarımı sunuyorum."

Etiketler