7 °C

Erdoğan'ın ziyaret günü

Başbakan Erdoğan, yoğun bakımdaki Müslüm Gürses ve Enver Ören'in ardından, kalp amaliyatı olan Emekli Orgeneral Ergin Saygun'u ziyaret etti.

Erdoğan'ın ziyaret günü

İSTANBUL - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ameliyat olan emekli Orgeneral Ergin Saygun'u, Mehmet Akif Ersoy Hastanesi'nde ziyaret etti.

Başbakan Erdoğan, yoğun bakımda tedavileri devam eden sanatçı Müslüm Gürses ile İhlas Holding Yönetim Kurulu Başkanı Enver Ören'i Şişli'deki Memorial Hastanesi'nde ziyaret ettikten sonra Halkalı'daki Mehmet Akif Ersoy Hastanesi'ne geçti.

Erdoğan, burada, "Balyoz Planı" davasında 18 yıl hapis cezasına çarptırılan, ancak sağlık sorunları nedeniyle tahliyesine karar verilen ve önceki gün de kalp ameliyatı geçiren emekli Orgeneral Ergin Saygun'u ziyaret etti.

Yaklaşık 15 dakika süren ziyaretin sonunda Başbakan Erdoğan, Saygun'un doktorlarından sağlık durumuna ilişkin bilgi aldı.

Ziyarette, Saygun'un kızı Ece Saygun da bulundu.

erdogan_saygun.jpg

Gürses ile Ören uyutuluyor

Memorial Hastanesi'nde Müslüm Gürses ile Enver Ören'i de ziyaret eden Erdoğan, çıkışta basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Gürses ve Ören'in yoğun bakımda tedavilerinin devam ettiğini hatırlatarak, doktorların en üst düzeyde gerekli olan ilgi ve alakayı başarılı bir şekilde sürdürdüğünü söyledi.

Başbakan Erdoğan, "Görüşme imkanınız oldu mu?" sorusu üzerine ise hastaların şu anda uyutulduğunu, böyle bir süreç içerisinde olduklarını ifade etti.

Erdoğan'ın, yaklaşık 10 gün önce hastaneye beyin kanaması teşhisiyle kaldırılan Ören'in ve 2,5 ayı aşkın süredir hastanede yatmakta olan Gürses'in doktorlarından bilgi aldığı öğrenildi.

Gül'den Saygun'a geçmiş olsun dileği

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, ameliyat olan emekli Orgeneral Ergin Saygun'un sağlık durumunu danışmanları aracılığıyla takip eden Gül, bugün Ece Saygun'u aradı. Ergin Saygun'un sağlık durumu hakkında bilgi alan Gül, geçmiş olsun dileğini iletti.

 

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.