Ermenek'te ilk duruşma gergin başladı

Madenci yakınları, mahkeme salonuna alınan tutuklu sanıklara "oğlum nerede?", "katiller, çocuklarımıza nasıl kıydınız?" diyerek tepki gösterdi

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

Karaman'ın Ermenek ilçesinde 18 madencinin yaşamını yitirdiği 3 tutuklu 16 sanıklı davanın ilk duruşması gergin başladı.

Ermenek ilçesindeki kömür ocağında meydana gelen maden faciasına ilişkin davanın ilk duruşmasında, madenci yakınları, mahkeme salonuna giren tutuklu sanıklara "oğlum nerede?", "katiller çocuklarımıza nasıl kıydınız?" diyerek tepki gösterdi. 

Duruşmanın görüleceği Ermenek Adliyesindeki mahkeme salonunda taraflar yerini aldı. Daha sonra tutuklu sanıkların salona alındığı sırada madenci yakınları, "oğlum nerede?", "katiller çocuklarımıza nasıl kıydınız?" diyerek tepki gösterdi. Bazı kadınların ellerindeki çantaları, sanıklara attığı görüldü. 

Bunun üzerine jandarma ekipleri ile avukatlar, madenci yakınlarını sakinleştirmeye çalıştı. Bu sırada bir müşteki baygınlık geçirince Adliyeye sağlık ekipleri çağrıldı.  

Kazada oğulları Ali ve Kerim'i kaybeden Şükrü Haznedar, "Katiller" diyerek sanıkların üzerine yürüyünce salondan çıkarıldı. Olayların büyümesi üzerine sanıklar da duruşma salonundan çıkarıldı. 

Avukatlar ve jandarma ekiplerinin çabalarıyla madenci yakınlarının yatıştırılması üzerine, sanıklar tekrar salona alındı. 

Bu konularda ilginizi çekebilir