28 °C

Eylem çadırları kalkıyor

Tek Gıda-İş Genel Başkanı Türkel, eyleme 15-20 gün mola vereceklerini açıkladı

Eylem çadırları kalkıyor
ANKARA - Tek Gıda-İş Genel Başkanı Mustafa Türkel, Tekel işçilerinin eylemi sürdürdükleri çadırları kaldıracaklarını bildirdi. 
Türk-İş Genel Merkezinde düzenlediği basın toplantısında, Tekel işçilerinin eyleminin bundan sonraki seyrine ilişkin açıklamalarda bulundu. 
Eyleme destek veren kişi, sivil toplum kuruluşları ve siyasi partilere de teşekkür eden Türkel, "AKP dışındaki partilere teşekkür ediyoruz" dedi.
Özelleştirme uygulamalarına tepki gösteren Türkel, "özelleştirmenin yağma düzeni, talan olduğunu" savundu. Türkel, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, sendikaların özelleştirmeye ilişkin söylediklerini saptırdığını iddia etti.
"Bu mücadele burada bitmedi" diyen Türkel, saat 13.00 itibariyle çadırları kaldıracaklarını, saat 15.00'te de başından beri kendilerine destek olan civardaki esnafı ziyaret edeceklerini söyledi. 
Eyleme, 15-20 gün mola vereceklerini belirten Türkel, 1 Nisan'da bin işçinin Ankara'ya gelip bir gece kalacaklarını bildirdi.
Türkel, ertesi gün belirledikleri eylem takvimini kamuoyuyla paylaşacaklarını belirterek, sendika olarak  Türkiye'nin her yerinde her türlü eylemliliği serbest hale getireceklerini söyledi. 
Mustafa Türkel, iktidara seslenerek, süreci iyi kullanmaları gerektiğini söyledi. Türkel, sorunlar çözülmeden Başbakan'ın ve bakanların mitinglerinde, toplantılarında Tekel işçilerinin bulunacağını ifade etti.
"Adam gibi, herkese örnek olacak bir demokrasi mücadelesi verdiklerini" söyleyen Türkel, "Bilsinler ki 4/c gibi bir ucube çalışma hayatından kalkmadığı sürece biz bu mücadeleyi bırakmayacağız" dedi. 
Türkel, konfederasyonların aldığı karar çerçevesinde 26 Mayısta yapılacak genel grev de dahil bu süreç içinde yapılan programların en etkili şekilde uygulanması için her türlü mücadele platformunu sonuna kadar kullanacaklarını ifade etti.  
Türkel, ertesi gün düzenleyecekleri basın toplantısıyla belirledikleri eylem takvimini kamuoyuyla paylaşacaklarını ifade etti.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap