24 °C

Eylem devam ediyor

Eylem devam ediyor

 

 
İSTANBUL - Topkapı'da, kapatılan Anadolu Cam Sanayi Fabrikası işçilerinin iş yerlerini terk etmeme eylemi devam ediyor.  
 
Fabrikanın, makineleri ve üretim araçlarıyla Eskişehir'deki yeni tesislerine taşınmasının ardından, işten çıkarılmak ya da düşük ücret karşılığında yeni fabrikaya götürülmek istendiklerini öne süren Kristal-İş Sendikası'na bağlı işçiler, dün geceden beri fabrikayı terk etmeyerek, protesto eylemi gerçekleştiriyor. 
 
Fabrikada sloganlar ve alkışlar eşliğinde protestolarını sürdürülen işçi grubu adına AA muhabirine açıklama yapan Kristal-İş İstanbul Temsilcisi Mürsel Kılıç, uzun yıllardır faaliyet gösteren fabrikadaki işçilerin işsiz bırakıldığını söyledi.
 
Kılıç, "Fabrika Eskişehir'e taşınmakta ve beyaz yakalı çalışanlar oraya götürülürken, sendikamıza bağlı işçileri götürmemekte direniyorlar" diye konuştu. 
 
İşverenin, yeni yıl itibarıyla işçilerin iş akitlerinin sona erdirildiğini beyan ettiğini aktaran Kılıç, şöyle devam etti: 
 
"Biz, işverenle masaya oturup, işçilerin sorunlarının çözülmesini istiyoruz. Bizim işverenle hiçbir kavgaya girme niyetimiz yok. Ama işveren bizi kışın ortasında kapının önüne koyarak, çocuklarımızın geleceğini yok etti. Böyle köklü bir kurumun bunu yapmasına anlam veremiyoruz. Biz, bir an önce kurumun bizi diğer fabrikalarında iş başı yaptırmasını ve bunun mevcut haklarımız korunarak yapılmasını talep ediyoruz." 
 

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap