10 °C

FLO en büyük mağazasını açtı

Türkiye'nin en büyük mağazasını Antalya'da açan FLO, ikinci büyük mağazasını İstiklal'de açacak.

FLO en büyük mağazasını açtı

ANTALYA - Ziylan Grup'un ayakkabı mağazacılığı şirketi FLO, 1 milyon doların üzerindeki bir yatırımla, Türkiye'deki en büyük ayakkabı mağazasını Antalya'da açtı.

Antalya'da trafiğe kapalı olan Kazım Özalp Caddesi'nde hizmete giren ve 2 bin 550 metrekarelik alanıyla Türkiye'nin en büyük ayakkabı mağazası olan FLO, yeni konseptini ilk kez Antalyalılarla buluşturdu.

FLO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Fuat Akça, gazetecilere yaptığı açıklamada, toplam 9 kattan oluşan mağazada 4 binin üzerinde ürünün sergilendiğini bildirdi.

Mağazada 7'den 70'e, her yaş grubu ve her giyim tarzını tamamlayacak ayakkabının bulunduğuna dikkati çeken Akça, bu büyüklükte bir mağazayı açmak için Antalya'yı seçmelerinde, kentin hem sürekli turist alması, hem de kent nüfusunun alışveriş alışkanlıklarının etkili olduğunu ifade etti.

Akça, tüketicinin mağazada daha çok kalmasını sağlamak amacıyla FLO için özel olarak geliştirilen bahar kokusunu da ilk kez Antalya mağazasında denediklerine dikkati çekti. Bunu tüm mağazalara yaymayı hedeflediklerini anlatan Akça, "Işık, müzik ve koku duyularına hitap etmek istedik" dedi.

Fuat Akça, yaz sezonuyla geçen sene açık olan mağazalarla yapılan mukayesede cirolarında yüzde 47 büyüme kaydettiklerini, ilave açılan mağazalarla da yüzde 83'lük bir büyümeye ulaştıklarını bildirdi. Akça, bu yıl sonunda 300 milyon TL'lik ciro hedefi belirlediklerini ifade etti.

Yılbaşından bu yana 34 mağaza açtıklarını kaydeden Akça, "12 mağaza daha yolda. Ekim ayının ilk haftasından itibaren toplam 91 mağazaya ulaşıyoruz. Bizim zaten 100 mağazalık bir hedefimiz vardı, yılın son çeyreğinde de kalan 9 mağazamızı açıp hedefimize ulaşmak istiyoruz. Onların da anlaşmaları yapıldı, projelerin tamamlanmasını bekliyoruz" diye konuştu.

İkinci büyük mağaza İstiklal Caddesi'ne

Akça, mağaza açmada yurtdışından önce hedeflerinin Türkiye olduğunu, Güneydoğu Anadolu'da açılan mağazalarla birlikte 28 ile ulaştıklarını bildirdi. "Türkiye içinde katedeceğimiz çok il var" diyen Fuat Akça, Antalya mağazasının büyüklüğündeki bir mağazanın da İstanbul'da, İstiklal Caddesi'nde açılacağını kaydetti.

İstanbul mağazasını ekim ayında açmayı istediklerini anlatan Akça, şöyle devam etti:

"İstanbul mağazası 6 katlı olacak. Ama biz oranın 4 katında aktif olarak mağazacılık yapacağız, üst iki katı için kütüphane ya da kafeterya düşünüyoruz. Belki de biz yapacağız, ama onu henüz netleştirmedik. Mağaza 3 bin metrekarelik alana sahip olacak. Bu büyüklükte İstiklal Caddesi'nde bir mağaza daha yok. Burası kiralık. Sahipleri İstinye Park'ın sahipleri. Kendileri açıkçası kiraya vermek için dünya devleri yerine bizi, Türk perakendeciliğini tercih etti."

 

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.