12 °C

Fortis Bank'a "faktoring hizmetler" izni

BDDK'nın Fortis Bank'a verdiği "faktoring hizmetleri" için faaliyet izni Resmi Gazete'de yayınlandı.

Fortis Bank'a "faktoring hizmetler" izni

ANKARA- Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), Fortis Bank A.Ş.'ye "faktoring hizmetleri" için faaliyet izni verdi.

BDDK'nın Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanan kararına göre, Kurul, Fortis Bank A.Ş. konsolidasyona tabi bağlı ortaklığı Fortis Yatırım Menkul Değerler A.Ş.'nin iç denetim faaliyetini icra edecek biriminin ilgili mevzuat hükümleri çerçevesinde bünyesinde tesis edilmesine karar verirken, söz konusu mevzuatın ilgili hükümlerinin dikkate alınması ve anılan ortaklık adına ana faaliyet konusu niteliğinde yürütülmemesi kaydıyla, bankanın mezkur ortaklığa iç denetim faaliyeti hususunda destek/danışmanlık hizmeti sunmasında bir sakınca bulunmadığına hükmetti.

Kurul, faktoring faaliyetinin Banka açısından oluşturacağı ilave risklerin yönetilmesini teminen iç kontrol ve risk yönetim sistemleri ile operasyon ve bilgi işlem altyapısının bu faaliyetten doğabilecek riskleri yönetebilecek şekilde geliştirilmesi ve gerekli önlemler alındıktan sonra faaliyete başlanılması kaydıyla, Bankanın faktoring işlemlerini yapması konusunda izin verilmesine karar verdi.

 

 

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.